Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Modelace prsou

Během života se tvar a pevnost prsou přirozeně mění. K poklesu prsů dochází vlivem gravitace, přirozeného procesu stárnutí, těhotenství, kojení a v neposlední řadě též vlivem váhových či hormonálních výkyvů. Díky modelaci prsou je možné poprsí zpevnit a obnovit znovu jeho pěkný tvar.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Vojtěch Šandera MBA

MUDr. Vojtěch Šandera MBA

Plastický chirurg

Modelaci prsou může podstoupit každá žena, které lékař operaci doporučil jako vhodné řešení poklesu či změny tvaru poprsí, a kdy její zdravotní stav operaci umožňuje. Pokud se jedná o velmi mladou dívku či ženu, která ještě zvažuje těhotenství a kojení, je třeba zákrok pečlivě uvážit s ohledem na to, že tvar prsu se může vlivem těchto faktorů měnit. Pokud žena plánuje modelaci prsou po porodu, je vhodné zachovat minimálně šest měsíců časový odstup od ukončení kojení. Modelace prsu může být také součástí operace, která řeší výraznou asymetrii mezi prsy.

Jak to probíhá?

Rozhodnutí k operaci začíná při konzultaci s lékařem. Ten s Vámi probere motivaci k danému zákroku, zhodnotí celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace a zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému. Následně Vám dá veškeré informace k přípravě na operaci, průběhu operace a k době rekonvalescence. V rámci konzultace může lékař pořídit fotografie do zdravotní dokumentace. Před operací bude třeba podstoupit nejen běžné předoperační vyšetření, ale i vyšetření u mamologa.

Princip modelace prsů se podobá principu redukce prsů, avšak v případě modelace se redukuje pouze nadbytečná kůže, a nikoliv prsní tkáň, jako je tomu u zmenšení prsou. Zároveň dochází k posunu prsního dvorce směrem nahoru a provede se modelace prsní žlázy. Zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá asi 2–2,5 hodiny.

Stehy se po modelaci odstraňují zhruba po dvou týdnech a elastické prádlo je nutné nosit celkově minimálně 6 – 8 týdnů, protože má důležitý vliv na udržení tvaru prsů a odlehčení jizev. Průměrná doba rekonvalescence se pohybuje řádově v týdnech.

Ceník - plastická chirurgie - prsa
Redukce/zmenšení prsou 61 000 Kč
Lifting a tvarování prsou 52 000 Kč
Augmentace prsou - implantáty Mentor okrouhlé / anatomické 70 000 Kč / 82 000 Kč
Augmentace prsou - implantáty Motiva okrouhlé / anatomické 69 000 Kč / 75 000 Kč
Augmentace prsou s modelací - implantáty Motiva okrouhlé / anatomické 84  000 Kč / 88 000 Kč
Modelace prsou bez augmentace 52 000 Kč
Modelace prsou k augmentaci 19 000 Kč
Ceny zákroků jsou uvedeny bez cen prádla, které je nutné bezprostředně po zákroku zakoupit.
Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: