Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Redukce/Zmenšení prsou

Jedná se o chirurgický zákrok, který na rozdíl od většiny ostatních plastických operací, které mají především estetický efekt, je prováděn hlavně ze zdravotních důvodů. Bývá doporučován ženám, které trpí zdravotními obtížemi způsobenými nadměrnou velikostí a hmotností svého poprsí, jehož se nemohou zbavit ani poctivým cvičením.

Co získáte tímto zákrokem?

  • Uleví se vám od potíží s krční a hrudní páteří – bolestí spojených s rizikem dlouhodobých a trvalých následků na zdraví.
  • Minulostí budou i vaše případné problémy s dechem.
  • Zbavíte se psychického bloku, který možná máte při společenském kontaktu.
  • Zákrok je zpravidla spojený i s modelací prsou
  • Zmenšení prsou je v naprosté většině případů spojeno také s modelací kožního krytu. Podstata této korekční operace pak spočívá v následujícím:
  • zmenšení velikosti prsní žlázy
  • modelace prsní žlázy do požadovaného tvaru
  • posun prsního dvorce
  • odstranění přebytečné kůže

Jak to probíhá?

Rozhodnutí k operaci začíná při konzultaci s lékařem. Ten s ženou probere problémy, které jí nadměrná prsa způsobují, zhodnotí elasticitu kůže a prodiskutuje s ní představy o výsledné velikosti poprsí. Následně žena obdrží veškeré informace k přípravě na operaci, průběhu operace a k době rekonvalescence. V rámci konzultace může lékař pořídit fotografie do zdravotní dokumentace. Před operací bude třeba podstoupit nejen běžné předoperační vyšetření, ale i vyšetření u mamologa.

Zmenšení prsou spočívá v odstranění nadbytečné mléčné žlázy a kůže a v modelaci prsou. Modelací získává prs mladistvější tvar, zmenšuje se velikost dvorce, který se spolu s bradavkou posouvá zpět nahoru. Lékař volí operační techniku na základě přání klientky s ohledem na původní velikost a tvar prsou. Zmenšení a modelace prsou je tedy podstatně náročnější než například samotná modelace poprsí nebo zvětšení prsou s implantáty. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 2–3 hodiny.

Po plastické operaci prsou doporučujeme nosit speciální kompresivní podprsenku. Minimální doporučená délka používání zdravotního prádla po zmenšení prsou se liší podle zvoleného způsobu redukce prsou.

Doba hospitalizace je obvykle 1–2 dny, alespoň 2 týdny klidový domácí režim dle charakteru povolání, po 5–6 týdnech je již možná plná aktivita.

Často je redukce prsou spojena také s modelací prsou.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Vojtěch Šandera MBA

MUDr. Vojtěch Šandera MBA

Plastický chirurg

Samostatnou kapitolou je pak redukce mužských prsou pro gynekomastii, což je stav, kdy vlivem hormonální dysbalance dochází u mužů k růstu prsní žlázy až do rozměrů podobných ženskému prsu. Muži, trpící gynekomastií, také často trpí i obezitou, kde se ke zbytnělé žláze ukládá i tuk.

Pokud máte podezření na gynekomastii je nutná nejprve návštěva endokrynologa, který diagnozu potvrdí a poté můžeme  tento stav na základě jeho doporučení operačně vyřešit.

Po operaci je nutné nosit elastické prádlo a to po dobu 6 týdnů nepřetržitě. Sundavat je jej možné jen na sprchování.

Hojení po operaci je velmi individuální. Otoky a hematomy se vstřebávají přibližně po dobu 2 týdnů a postupně mizí. Jizvy se hojí a blednou přibližně od 6 měsíců do 1 roku. k jejich úplnému odstranění doporučujeme začít laserovou terapii. V jakém časovém odstupu od operace stanovuje náš specialista.

Sportovat můžete cca 6 týdnů od operace.

Ceník - plastická chirurgie - prsa
Redukce/zmenšení prsou 61 000 Kč
Lifting a tvarování prsou 52 000 Kč
Augmentace prsou - implantáty Mentor okrouhlé / anatomické 70 000 Kč / 82 000 Kč
Augmentace prsou - implantáty Motiva okrouhlé / anatomické 69 000 Kč / 75 000 Kč
Augmentace prsou s modelací - implantáty Motiva okrouhlé / anatomické 84  000 Kč / 88 000 Kč
Modelace prsou bez augmentace 52 000 Kč
Modelace prsou k augmentaci 19 000 Kč
Ceny zákroků jsou uvedeny bez cen prádla, které je nutné bezprostředně po zákroku zakoupit.
Zákroky prováděné na našem pracovišti nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: