Odstranění jizev frakčním laserem CO2

Co umíme odstranit frakčním laserem CO2?

  • Ochablá pokožka obličeje, krku a dekoltu
  • Nažloutlý tón pleti
  • Barevné nerovnosti pleti
  • Jizvičky po akné
  • Statické vrásky kolem úst a na bradě
  • Vrásky pod očima
  • Hrubá pokožka hřbetů rukou
  • Omlazení frakčním laserem CO2
  • Odstranění pigmentací

Ošetření vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem přináší oproti starším laserům řadu předností. Jedná se zejména o to, že frakční laser zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené. 

Frakční laser se velmi dobře uplatňuje při odstranění drobných vrásek, které bývají rozesety po pokožce a vytvářejí dojem celkově stárnoucí struktury pleti. Po ošetření frakčním laserem se pleť vypíná a zlepšuje se tonus kůže, která pak působí svěžím, mladistvějším dojmem. Je to vhodná doplňková procedura například k odstranění hlubokých, výrazných vrásek pomocí výplňových materiálů a dalších anti-agingových metod, jelikož samotný frakční laser CO2 se nepoužívá k odstranění výrazných, hlubokých mimických vrásek, například na čele, u kořene nosu či v oblasti úst. Další možné doplňkové služby, které podpoří omlazující proces jsou omlazení vlastní krevní plasmou, mezoterapie a microneedling.

Další možné využití frakčního laseru je k odstranění jizev a pigmentací. To, jakým způsobem jizva vznikla není důležité. Frakční laser CO2 je naprosto vynikajícím řešením k jejich odstranění. Vynikajících výsledků dosahujeme jeho použitím i u popáleninových jizev, avšak je důležité, aby jizva už byla ve své konečné podobě, tedy více se nevyvíjela. Pokud je jizva spíše vpadlá, můžeme laserové odstranění doplnit o jejich vyplnění výplní s kyselinou hyaluronovou. Většinou je třeba kolem 2-3 sezení s odstupem několika týdnů. 

Pigmentové skvrny trápí velký počet našich klientů. Jejich vznik má většinou celou řadu příčin, jako jsou hormonální změny, nebo zhoršená funkce jater v pozdějším věku. Mohou je způsobovat i časté návštěvy solária, nebo v důsledku estetických zákroků (dermabraze,…). pokud nechcete hned podstupovat laserové odstranění pigmentací, můžete využít našich další služeb jako je chemický peeling, plazmaterapie, mezoterapie nebo unikátní lékařské ošetření MeLine.

Laserové zákroky obecně nedoporučujeme postupovat v případě, že je žena těhotná nebo kojí. 

Efekt vydrží 3 až 5 let, závisí to na typu použitého laseru, intenzitě a hloubce, do níž záření proniklo. 

MUDr. Antonín Nechvátal

MUDr. Antonín Nechvátal

Dermatolog

Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

vedoucí sestra plastické chirurgie

Mgr. Andrea Čermáková

Mgr. Andrea Čermáková

Zdravotní sestra

Kristýna Mudrová

Kristýna Mudrová

zdravotní sestra

Olya Hamor

Olya Hamor

Specialista na tělová ošetření