Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

20+ let

zkušeností v oboru plastické chirurgie

10 000+ spokojených

klientů ročně

Nejširší nabídka

profesionálních služeb a zákroků

Vysoce hodnocení

lékaři, chirurgové a specialisté

Nejmoderněji vybavené

ordinace a sály, lasery a přístroje

Kineziologický rozbor

Před zahájením cílené terapie je zapotřebí Váš pohybový aparát komplexně vyšetřit. I drobné odchylky nebo dysfunkce zdánlivě nesouvisející s aktuálním stavem se mohou často podílet nebo přímo zapříčiňovat Vaše obtíže.

Vyšetření zahajujeme odebráním anamnézy, tzn. cíleným rozhovorem, při kterém klademe důraz nejen na charakter aktuálních obtíží, ale bereme v potaz veškeré faktory, jež se na jejich vzniku, rozvoji či udržování mohly podílet.

  Otázky se týkají nejvíce

  • Nynějších problémů pohybového aparátu
  • Předešlých problémů pohybového aparátu – úrazy, zlomeniny, operace
  • Předešlých onemocnění – vrozené, v dětství či v dospělosti
  • Pracovní zátěže – v jaké poloze člověk pracuje, kolik hodin zhruba tráví v práci, jaké má možnosti úpravy pracovního prostředí atp., stresové prostředí
  • Sportovní zátěže – jaké sporty a aktivity provozoval jako dítě i nyní
  • Stresové zátěže – jak moc je váš oragnismus vystaven stresu ať již v pracovním či domácím prostředí, některé problémy pohybového aparátu mohou být totiž psychosomatické

  Poté následuje samotné vyšetření svalového a kloubního aparátu pohledem, pohmatem a různými testy.

  Svitlana Onufer

  Svitlana Onufer

  Masérka

  Jaké různé testy se využívají?

  • Testy kloubní pohyblivosti
  • Testy svalové síly
  • Testy na stabilitu a koordinaci
  • Testy zaměřené na konkrétní problém či diagnózu

  Na základě těchto informací přistupujeme k systematickému vyšetření pohybového aparátu. Toto vyšetření probíhá nejčastěji ve spodním prádle, počítejte prosím s touto alternativou a oblékněte se prosím tak, abyste se cítili pohodlně. Dále často s pomocí speciálních testů stanovíme fyzioterapeutickou diagnózu a následně i plán terapie. Následně můžeme zahájit cílenou terapii a tak efektivně řešit Vaše potíže.

  V rámci fyzioterapie se dále provádí

  Sportovní masáž vychází z masáže klasické, má ovšem svá specifika, kterými se od klasické masáže liší. Sportovní masáž dokáže sportovce fyzicky i psychicky připravit na sportovní výkon nebo naopak po zátěži zklidnit organismus a zrychlit regeneraci měkkých tkání. V rámci návštěvy Vám doporučujeme poradit se s terapeutem, jaké je Vaše očekávání.

  Kinesio-taping či tejpování je dílem japonského chiropraktika Dr. Kenza Kasa, jehož úsilí o urychlení léčby zranění a optimalizaci průběhu akutních a chronických onemocnění bylo korunováno vývojem zcela nového revolučního materiálu na bázi pružné bavlny. Ten co nejvěrněji kopíruje vlastnosti lidské pokožky. Kinesio-tejpy vyrobené z tohoto materiálu dovolují svalům aktivně pracovat bez omezení pohybu končetin a ponechávají nerušený krevní oběh. Zároveň máte jistotu, že jsou vaše svaly chráněny před dalšími problémy.

  Mobilizace a měkké techniky patří mezi prostředky manuální medicíny. Měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů jsou nejdůležitější a nejvíce používané techniky pro léčení bolestivých myofasciálních spoušťových bodů, což jsou přesně lokalizovaná, citlivá místa ve stažených kosterních svalech. Tato metoda se používá všude tam, kde potřebujeme znovu obnovit protažlivost měkkých tkání nebo jejich posunlivost vůči sobě.

  Měkké techniky se cíleně zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů. Slouží také jak k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách, tak i k celkovému uvolnění. Nelze je zaměňovat s masážními technikami, jak se někteří mylně domnívají. Měkké techniky ovlivňují tyhle struktury hlazením, protažením, řasením nebo tlakem.

  Mobilizace je součástí manuální terapie, při které postupně odstraňujeme kloubní blokády a tím obnovujeme pohyblivost v daném kloubu, popřípadě segmentu páteře. Blokáda může vzniknout na podkladě úrazu, přetížení, vadného držení těla, při větší statické zátěži. V okolí zablokovaného kloubu či segmentu se mění i měkké tkáně, bývá zhoršený krevní i lymfatický oběh.

  Součástí mobilizačních jsou i automobilizační cviky, které fyzioterapeut postupně pacienta naučí a ten si je pak může provádět sám doma.

  Měkké techniky a mobilizace provádíme pouze ve spojení s klasickou, rekondiční masáží!

  Cílem je vytvoření svalové rovnováhy (posílením svalů oslabených a protažením svalů zkrácených), odbourání nesprávných pohybových návyků a nácvik správného držení těla. Sestavení individuálního plánu léčebné tělesné výchovy stanovuje fyzioterapeut na podkladě kineziologického rozboru a podle typu onemocnění. Pod vedením fyzioterapeuta jsou cviky pacientovi vysvětleny a předávány, dokud je sám plně neovládá.

  Ceník - fyzioterapie
  Kyneziologický rozbor (60 min) 500 Kč
  Fyziopterapie 650 Kč
  Rehabilitace 650 Kč
  Cvičení 650 Kč
  Taping 150 – 500 Kč
  Měkké techniky a mobilizace (30min) 400 Kč
  Měkké techniky a mobilizace s instruktáží ( 45min) 600 Kč
  Léčebná tělesná výchova – uvolnění (60min) 700 Kč
  Rázová vlna - 1 ošetření 950 Kč
  Rázová vlna – akční balíček 3+1 zdarma 2 850 Kč
  Plynové injekce – 1-3 vpichy 300 Kč
  Plynové injekce – 4-6 vpichů 350 Kč
  Plynové injekce – 7 a více vpichů 400 Kč

  Máte otázku? Nebojte se zeptat.

  Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy, nebo objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s odborníkem.

  Infolinka a objednávky +420 775 123 528

  Kontaktní formulář: