Facelift

Facelift je plastická operace obličeje, která řeší problematiku projevů stárnutí, především povolení a pokles kůže a jemných obličejových svalů.

 • Dlouhodobý efekt (průměrně 8 až 10 let).
 • Vyhlazení nosoretních vrásek a lifting pokleslých tkání obličeje.
 • Současně korekce pokleslého krku – tzv. neck lifting.
 • Lze kombinovat s liposukcí podbradku nebo s operací očních víček.
 • Současně lze efektně doplnit chybějící objem obličeje vlastním tukem – lipofilling.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg

Pokud je kůže obličeje již výrazněji povolená a pokleslá, tak je facelift nejúčinnější způsob, jak zmírnit projevy stárnutí obličeje.

Lifting obličeje dnes patří mezi nejvyhledávanější zákroky. Protože jsou projevy stárnutí zcela individuální, je oblíben u všech věkových skupin, žen i mužů, nejčastěji však mezi třiceti a padesáti roky. Neustále se vyvíjející a zlepšující se metody umožňují problematiku předčasného stárnutí obličeje a všechny modifikace řešit téměř bezbolestně a diskrétně.

 • Minilift
 • Facelift SMAS
 • Facelift MACS
 • Necklift
 • Liposukce podbradku
 • Kompletní facelift

SMAS lifting a MACS lifting mají nejvyšší účinnost. Jsou to operační techniky, při kterých se tonizuje i věkem povolená povázka mimických svalů. Která z nich je nejvhodnější pro Vás určí lékař během konzultace.

Plastická operace obličeje se provádí tak, aby byly výsledné jizvy skryté a sotva patrné. Při klasickém provedení faceliftu je řez veden před uchem a nahoru do vlasů, dále za uchem a na hranici kůže krku a vlasů za uchem. Podle současných poznatků dochází k maximálnímu omlazujícímu efektu, pokud je lifting čistě vertikální. Řez je pak veden na hranici obličeje a vlasů, před uchem a v omezené míře za uchem.

Plastická operace obličeje však neřeší například povislá oční víčka, nebo vrásky, vznikající vlivem činnosti mimických svalů. Problém s očními víčky je možné během této operace vyřešit najednou. Jemné kolmé vrásky na horním a dolním rtu a vrásky čela, stejně jako jemné vrásky tato operace příliš neovlivní. Ty je nutné odstranit zásahem zkušeného lékaře estetické dermatologie.

Pokud je kůže obličeje již výrazněji povolená a pokleslá, tak je facelift nejúčinnější způsob, jak zmírnit projevy stárnutí obličeje.

Tato plastická operace obličeje se provádí v kombinaci místního znecitlivění s nitrožilní anestezií, anebo v celkové anestézii. Otoky a modřiny po operaci mohou přetrvávat 2-3 týdny, během nichž nedoporučujeme fyzickou zátěž a předklony. Finální výsledek je patrný 2-3 měsíce po zákroku.

Efekt operace je dlouhodobý, vydrží v rozmezí 8-10 let.

Každý, kdo plastiku obličeje zvažuje, se zajímá, jak velké zlepšení má očekávat. Výše zlepšení závisí na stupni stáří pokožky obličeje a klientově genetické predispozici. Výsledkem však bývá dramatické zlepšením stavu a odstranění „unaveného“ výrazu.

V případě liposukce v celkové anestezii je třeba mít předoperační vyšetření!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

Předoperační vyšetření nesmí být starší 14-ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

 • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

 • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).