Neck Lift

Kůže na krku ztrácí vlivem stárnutí svou elasticitu a tvoří se kožní záhyby. Lifting krku je možné kombinovat s liposukcí podbradku, faceliftem, nebo jinou operací v oblasti obličeje. Výsledek je velmi efektivní a napomáhá celkovému omlazení obličeje.

Necklift je vhodný pro všechny muže a ženy od 40 let, ale může se samozřejmě provést i u osob mladších, pokud jsou k zákroku indikováni. 

Pokud o liftingu krku uvažujete, je nutné před zákrokem absolvovat vstupní konzultaci u našeho plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Během této konzultace vám také zodpoví veškeré vaše dotazy. 

Plastická operace krku může mít různé podoby a vyžadovat tím pádem rozdílnou míru chirurgických zákroků zaměřených na omlazení krku. Někdy jde o lifting krku jako součást faceliftu, jindy zase o chirurgickou korekci hlubších struktur krku.  Od toho se odvíjí náročnost operace a také typ anestezie. Chirurg vede řez dle zvolené metody, buď pod bradou, za ušima, případně kombinovaně v obou oblastech. Po odstranění přebytečné kůže chirurg ranky sešije vstřebatelnými stehy.

Hojení trvá asi týden až 10 dní. Je třeba dodržovat šetřící režim.

Otoky ustupují přibližně 3. den po výkonu a vstřebají se asi do desátého dne. Modřiny se ztrácíi 10 až 14 dní po výkonu. Přibližně 14 dní po výkonu je nutné nosit speciální masku. Pro rychlejší hojení doporučujeme přikládat chladivé obklady.

V případě liposukce v celkové anestezii je třeba mít předoperační vyšetření!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

Předoperační vyšetření nesmí být starší 14-ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

  • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg