Sklerotizace

MUDr. Libor Dvořáček

MUDr. Libor Dvořáček

Specialista cévní chirurgie

Křečové žíly trápí 70 % žen a 50 % mužů. Jejich léčba by měla začít okamžitě, při prvních náznacích vzniku. Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, ale mohou se stát příčinou vážných onemocnění jako je trombóza či bércové vředy.

Na klinice používáme nejmodernější a nejšetrnější postupy léčby křečových žil – flebektomii, sklerotizaci, laser a systém Clarivein s okamžitým výsledkem a naprosto bez omezení pro pacienta.

Sklerotizace je šetrná ambulantní metoda, která vás v běžných aktivitách omezí jen minimálně. Její princip spočívá v aplikaci látky do křečové žíly ve formě pěny, která zničí její cévní výstelku a vyvolá umělý zánět – takto ošetřená žíla se po několika týdnech v těle vstřebá.

  • časová nenáročnost
  • minimální zátěž
  • bez nutnosti hospitalizace či pracovní neschopnosti
  • možnost opakování

Dobu nošení elastických punčoch určí lékař, obecně čím větší žíla, tím delší doba nošení kompresních punčoch. Po výkonu je nasazena kompresivní punčocha a nesmí se sundat po dobu 24 hodin. Po 2 dnech od zákroku si vleže sundejte punčochu, odstraňte náplasti, popř. tampony a znovu si nasaďte punčochu. Po dobu dalších 2 týdnů po zákroku není vhodné sezení či stání bez nasazené punčochy