Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Poporodní masáž ke zpevnění

Těhotenství může být dlouhé a stresující období, kdy vaše tělo prochází mnoha změnami. Není nic lepšího než relaxační masáž, která vrátí vaše tělo do původního stavu. Poporodní masáž se zaměřuje na posílení svalů a tkání, které byly změněny během vašeho těhotenství, aby vaše tělo přirozeně získalo svou sílu.

  Poporodní/postnatální masáž je v podstatě masáž celého těla po porodu. Tradiční nebo profesionálně vyškolená masérka masíruje celé tělo počínaje chodidly a konče relaxační masáží hlavy. Je známo, že masáže doplňují krevní oběh a napomáhají uvolňování endorfinů, které navozují pocit relaxace. Poporodní masáže se dokonce specializují na ty specifické svaly vašeho těla, které jsou po porodu namožené.

  Svitlana Onufer

  Svitlana Onufer

  Masérka

  Benefity?

  1. Pomáhá při obnově dělohy
   Kontrakce dělohy napomáhají přirozenému procesu čištění, eliminují krev a další výtoky po porodu. Masáž žaludku po porodu může pomoci děloze v jejím přirozeném procesu čištění a také pomoci při obnově její prenatální velikosti a tvaru.
  2. Snižuje otoky
   Snížená cirkulace způsobená zvýšeným tlakem na hlavní krevní cévy ze strany těžké dělohy a hormonální nerovnováha může vést k zadržování vody a otokům kloubů. Práce na měkkých tkáních těla zlepšuje oběh a odstraňuje přebytečnou tekutinu a toxiny.
  3. Zlepšuje kojení
   Postnatální masáže zahrnují speciální techniky ke stimulaci prsní tkáně. Ve skutečnosti spouští produkci oxytocinu, který způsobuje „spouštěcí“ reflex, který by mohl způsobit uvolňování mateřského mléka i během masáže.
  4. Snižuje riziko vzniku bloků a hrudek v prsou
   Masáže pomáhají zlepšit tok mléka, uvolňují hrudky a dokonce pomáhají předcházet mastitidě. Mastitida je bakteriální infekce způsobená zablokovaným mlékovodem v prsu, kde mléko začíná stagnovat.
  5. Zlepšuje stabilitu, držení těla a koordinaci
   Během těhotenství se svaly natahují a ochabují. Změna tělesné hmotnosti způsobuje změnu držení těla a hormonální změny způsobují uvolnění pojivových tkání. Postnatální masáž může tuto změnu zvrátit a pomoci vám získat zpět vaši sílu.
  6. Snižuje stres
   Těhotenství může být stresující a celé měsíce prochází vaše tělo mnoha změnami. Postnatální masáž je jako omlazení, které vaše tělo potřebuje k uvolnění a překonání stresu.
  7. Pomáhá při řešení poporodního deprese (Prevence, pomoc, NE LÉČBA!)
   Poporodní deprese může být vážným stavem, který postihuje pouze 10–15% matek. Je přirozené, že každá žena po porodu pociťuje úzkost, stres a další zvýšené emoce. Naslouchejte svému tělu a věnujte mu pozornost, kterou potřebuje.
  8. Urychluje rekuperaci
   Poporodní masáže mohou posílit svaly a pomoci urychlit regeneraci vašeho těla. Pomáhá vám zotavit se ze stresu z porodu a zároveň věnovat plnou pozornost vašemu dítěti.
  9. Rozzáří pleť
   Masáže zlepšují průtok krve a pomáhají zklidnit nataženou tkáň. Redukuje strie, které možná budete chtít ztratit.
  10. Pomáhá vám vrátit se do těla před těhotenstvím
   Masáže po těhotenství mohou skutečně pomoci zastrčit bříško zpět tím, že zapracují na svaly v této oblasti a zlepší průtok krve. Posiluje namožené svaly a pomáhá vašemu tělu znovu získat vitalitu.

  Kdy můžete začít s masáží?
  Ženy, které prošly normálním porodem, mohou zahájit poporodní masáž, jakmile se vrátí z porodnice. Obvykle je to během prvních pěti dnů po porodu. Masáž po porodu po císařském řezu však lze provést až poté, co se rána dostatečně zahojí. To je obvykle po jednom až dvou týdnech. V takovém případě je lepší se před zahájením masáže poradit s lékařem. Masáž by také měla ideálně pokračovat po dobu 40 nepřetržitých dní, abyste dosáhli maximálního účinku. Existuje však mnoho žen, většinou pracujících matek, které to často zkracují z časových důvodů.

  Ceník - fyzioterapie
  Kyneziologický rozbor (60 min) 500 Kč
  Fyziopterapie 650 Kč
  Rehabilitace 650 Kč
  Cvičení 650 Kč
  Taping 150 – 500 Kč
  Měkké techniky a mobilizace (30min) 400 Kč
  Měkké techniky a mobilizace s instruktáží ( 45min) 600 Kč
  Léčebná tělesná výchova – uvolnění (60min) 700 Kč
  Rázová vlna - 1 ošetření 950 Kč
  Rázová vlna – akční balíček 3+1 zdarma 2 850 Kč
  Plynové injekce – 1-3 vpichy 300 Kč
  Plynové injekce – 4-6 vpichů 350 Kč
  Plynové injekce – 7 a více vpichů 400 Kč

  Máte otázku? Nebojte se zeptat.

  Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

  Infolinka a objednávky +420 775 123 528

  Kontaktní formulář: