Liposukce

 • Rychlá a komfortní liposukce
 • Bezbolestná, v lokální či celkové anestezii podle rozsahu liposukce
 • Výborné výsledky jasně měřitelné a viditelné ihned

Liposukce nebo-li odsátí tuku, je velmi žádaným zákrokem estetické medicíny, díky kterému lze snížit množství podkožního tuku a tím formovat postavu a zlepšit vzhled některých tělesných partií.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg

Liposukcí sice dojde ke zformování postavy a výraznému snížení hmotnosti, ale nelze ji považovat za metodu rychlého hubnutí, jak by jste si mohli myslet. Liposukcí odstraníme pouze ty tukové polštářky, kterých se nejde jinak zbavit.

Pokud trpíte velkou nadváhou či dokonce obezitou, vždy Vám doporučíme nejprve redukci tělesné váhy s čímž Vám rádi také pomůžeme. Nabízíme velké spektrum procedur k redukci tělesné váhy, od programu Cambridge Diet po přístrojová ošetření. Jako nejefektivnější totiž považujeme konzultovat problém u nutričního specialisty, případně s obezitologem u nás na klinice. 

Při liposukci jsou tukové buňky z těla trvale odstraněny a výsledný efekt je dlouhodobý, ale to neznamená, že nemůžete opět přibrat, proto je důležité dodržovat zdravý životní styl i po operaci.

Našim klientům nabízíme pouze nejmodernější techniky tzv. miniinvazivní liposukce v lokální anestezii.

Přístroj PlasmaLipo®

 • Je bezpečná, šetrná, účinná a rychlá
 • Minimalizuje výskyt modřin a podlitin
 • Rozpouští tuk, aniž by poškodila okolní tkáň
 • Vedle odstranění tuku vypne pokožku
 • Nezpůsobuje nerovnosti
 • Rekonvalescence je velmi rychlá

Laserová liposukce PlasmaLipo je v současné medicíně nejmodernější a nejšetrnější ambulantní a bezbolestnou technikou permanentního odstranění nahromaděného podkožního tuku z těch oblastí, z nichž tukové polštáře nelze často odstranit ani cvičením či dietami.

Plasma rozpouští tuk i bez vysoké teploty, kterou k tomu potřebuje laser nebo radiofrekvence a nehrozí popálení tkání. Plasmové paprsky vysílá ultra tenká sonda umístěná na optickém vlákně, paprsky rozmělňují pouze tukové buňky a ani v nejmenším nepoškodí okolní tkáň, nervy nebo cévy.

Plasmový paprsek rozpouští tuk a zároveň vede k novotvorbě kolagenu a elastinu a tedy i k vypnutí a přilnutí pokožky v odsávané oblasti.

Přístroj BodyJet

Lékařský přístroj, který poskytuje bezpečnější a účinnější ošetření těla v porovnání s tradiční chirurgií. Technologie je založena na použití vodního paprsku k provedení tzv. water-jet liposuction.

Tento systém umožňuje jemným způsobem odstraňovat přebytečný tuk z tkáně pomocí plochého vodního paprsku, což snižuje dopad na okolní tkáň a umožňuje pacientovi dosáhnout vynikajících výsledků a to s nižším rizikem vedlejších účinků a kratší dobou zotavení. 

Jak to probíhá?

Nejprve přijdete na konzultaci, kde plastický chirurg s ohledem na váš typ postavy a rozsah a lokalitu tukového nadbytku zváží, zda je pro vás operační liposukce vhodnou metodou. Pokud ano, probere s Vámi celý zákrok. Zvolíte spolu nejvhodnější liposukční techniku. Chirurg Vám pak vysvětlí následnou péči po operaci, aby došlo k rychlému a správnému hojení.

Pokud vám plastický chirurg liposukci nedoporučí, doporučí Vám jiného specialistu na nechirurgické hubnoucí procedury s nímž proberete možnosti.

V případě liposukce v celkové anestezii je třeba mít předoperační vyšetření!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

 • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

 • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).