Flebektomie

  • bez velkých otoků a modřin
  • bez šití 
  • bez celkové anestezie

Vyšetření žil s MUDr. Liborem Dvořáčkem na klinice Medical Institut v Plzni.

Oproti klasické operaci křečových žil, při které se celá žíla z těla vytahuje, odstraní chirurg při této metodě pouze poškozené části žíly. Použije k tomu několik drobných řezů či vpichů. V našem zařízení se procedura provádí zásadně ambulantně a v místním umrtvení. Vhodnost výkonu pro Vás však definitivně určí až lékař při osobní konzultaci.

Postup operace

V přesně stanovených místech je proveden malý řez či vpich, velký asi 3–5 mm, přes nějž se křečové žíly podvážízkrátí a některé se odstraní. Operace se může doplnit sklerotizací. Metoda odstraňuje veškeré nadbytečné křečové žíly, které po operaci nebudou chybět. Vpichy či řezy se většinou nemusí šít, postačí náplasťový steh či je lze ponechat úplně bez stehu.

Před operací

Při první konzultaci lékař zhodnotí Váš zdravotní stav a klinicky vyšetří cévní systém dolních končetin – tedy tepen, hlubokých a povrchových žil. Doporučujeme a zajišťujeme Vám vyšetření žilního systému duplexním ultrazvukem. Na základě těchto vyšetření Vám lékař navrhne postup léčby. Je možné, že bude použito několik technik odstranění varixů.

Po operaci

Bezprostředně po zákroku můžete odejít domů. Minimálně 14 dní, ale raději déle, doporučujeme nosit bandáže či kompresivní punčochy. Prvních 3–6 týdnů se vyhněte sportovním činnostem. Běžná cvičení lze provádět asi 2–3 týdny po operaci.

Vpichy nebo ranky se po zákroku obvykle zhojí do jednoho týdne. Drobné podlitiny se vstřebávají přibližně 2–6 týdnů. Po řezu či vpichu Vám může zůstat drobná jizvička, která rychle zbledne. Jizvičku jsme schopni po úplném zahojení odstranit pomocí laserového ošetření.

MUDr. Libor Dvořáček

MUDr. Libor Dvořáček

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?