Augmentace hýždí (implantáty)

Pokles zadečku a nedostatek objemu může být pro některé klienty a klientky značným problémem. Augmentace hýždí nebývá tak častým požadavkem, což je škoda, zákrok je velmi efektivní a přináší trvalou úpravu velikosti a tvaru zadečku.

Oblíbenost augmentace hýždí roste vlivem mediální známosti některých celebrit a taky z důvodu jihoamerických estetických vlivů, kde plnější pozadí je velice atraktivní. Korekce tvaru hýždí je žádaná z několika důvodů. Nejčastěji se jedná o estetickou indikaci – zvětšení, nebo modelaci hýždí. Upravovat se může izolovaně horní či dolní část hýždí nebo obojí, výkon může být jednostranný u asymetrií. Většinou je však výkon oboustranný.

Ne pro všechny je augmentace hýždí potřebná, či řeší problém, který Vás trápí. Pokud máte jen pokles zadečku, řešením může být tzv. lifting hýždí pomocí niťí. Ovšem, pokud chcete mít větší zadeček, augmentace pomocí gluteální implantátů je nasnadě.

Gluteální implantáty máme k dispozici v kulatém, mandlovém a oválném tvaru. Implantáty připomínají svým charakterem sval a umisťují se pod hýžďový sval. Výsledek určuje rozměr pánve i množství vlastního tuku.

Jak to probíhá?

Nejprve vás čeká konzultace, na které vám plastický chirurg vysvětlí vše o zákroku a následné rekonvalescenci. Odpoví Vám na veškeré Vaše dotazy a pak se domluvíte na datu operace a předoperačních vyšetřeních. Zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá 1–1,5 hodiny. Řez se vede přesně mezi půlkami. Následně se vloží silikonový implantát přímo do svalu. Rána se zašívá samo vstřebatelnými stehy. Výsledná jizva je kompletně ukrytá mezi půlkami.

Klient na klinice zůstává 1-2 dny a poté je v následujícím týdnu nutná kontrola. Je třeba mít klidový režim cca 8 týdnů a je nezbytené nosit kompresní prádlo po dobu přibližně 2 měsíců. Při fyzických aktivitách je dobré mít kompresní kalhoty až 12 týdnů i déle. Záleží i na vašem pocitu a doporučení chirurga dle vašeho individuálního hojení.

Počítejte s tím, že cca 4 týdny budete muset spát na břiše a přibližně 2 týdny nebudete moci pohodlně sedět, ale bude třeba spíše chodit, či ležet na břiše.

Konečný výsledek se ukáže cca po 8 týdnech lze výsledek považovat za konečný. Efekt je trvalý a zákrok není potřeba opakovat.

V případě liposukce v celkové anestezii je třeba mít předoperační vyšetření!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

  • Předoperační vyšetření nesmí být starší 14-ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

  • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).

 

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg