Modelace tváří

  oblasti tváří se může projevovat jak přebytek, tak nedostatek tuku. V prvním případě se vytváří buclaté a kulaté tváře, v druhém propady kůže a dojem ustaraného, ztrhaného obličeje.

  • Vrátí tvářím přirozený mladistvý vzhled
  • Bez vedlejších efektů

Co nabízíme v této oblasti?

  • Výplně kyselinou hyaluronovou
  • Niťový minilifting
  • Lipolýza
  • Bichectomie

Pokud Vás trápí buclaté a kulaté tváře, můžete podstoupit lipolýzu. Během níž Vám lékař vstříkne do oblasti, kde je tukových polštářků směs účinných látek. Používá se velmi tenká jehla. Procedura není bolestivá. Celá aplikace trvá jen pár minut. Výsledek ošetření je patrný zhruba do měsíce. Ke konturování obličeje je pak možné použít výplně kyselinou hyaluronovou, která se používá k vyhlazení vrásek a redukci rýh, tvarování a zpevňování kontur obličeje a rtů. Díky výplním můžeme dodat objem tam, kde je zapotřebí. Efekt tohoto zákroku je okamžitý a nevyžaduje žádnou dobu na zotavení.

Dalším řešením je pak operační řešení, kdy se nadbytečný tuk prostě odsaje pomocí speciální techniky. K dokončení je pak zapotřebí jeden​ jediný steh, vzhledem k umístění zcela neviditelný.​ 

Pokud naopak trpíte propadlými tvářemi, je možné sáhnout k výplni kyselinou hyaluronovou, díky které vymodelujeme a vykonturujeme Vaši tvář a doplnit tento zákrok niťovým miniliftingem, který zpevní podkoží a vypne tvář. 

Pokud chcete modelovat tváře, možná Vás trápí také brada. Zapadlou bradu lze výplňovými materiály srovnat do podoby jakou chcete. Další variantou je pak operační řešení, kdy se řezem uvnitř dutiny ústní vytáhne přebytečný tuk v oblasti spodní čelisti. Jedná se o takzvanou Bichectomii. K tomuto zákroku jsou vhodní lidé s genetickou predispozicí ke kulatým tvářím či s nadváhou. Velké tukové usazeniny způsobují, že spodní strana má zaoblenější, baculatější vzhled. Odstranění tohoto tuku má za následek estetičtější tvar obličeje a zvýraznění linie čelistí. Máme vyzkoušeno, že tento zákrok zlepšuje nejen vzhled, ale také zvyšuje sebevědomí a přispívá k příjemnějšímu životu.

Zákroky je možné provádět v lokální anestezii a trvají od 10 do 60 minut v závislosti na tom, k jakému zákroku jste se rozhodli.

Pokud máte zájem, před těmito zákroky je nutné podstoupit prvně konzultaci. V případě bichectomie pak následují také obvyklá vyšetření, která Vám chirurg přiblíží. V dostatečném předstihu před operací přestaňte kouřit, pokud jste kuřák. Vyvarujte se užívání aspirinu a některých protizánětlivých léků a bylinných doplňků, protože mohou zvýšit krvácení. 

MUDr.Simona Zunová

MUDr.Simona Zunová

Specialista estetické dermatologie

MUDr. Kristýna Eisnerová

MUDr. Kristýna Eisnerová

Specialista estetické dermatologie, interní medicíny

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Milan Kuneš

Specialista estetické dermatologie