Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Odstranění vrásek

Vyhlazení vrásek nemusí být jen snem. Někoho trápí vrásky ve spodní části obličeje, někoho vrásky v horní části obličeje a někoho obojí. Naše klinika nabízí šetrné a efektivní postupy, které dokážou pleť účinně zregenerovat a odstranit její nedostatky. Zároveň působí preventivně, čímž oddálí projevy dalšího stárnutí.

Zhruba od 25. roku se na povrchu pleti začínají viditelně projevovat známky obecného stárnutí pleti. S přibývajícím věkem se procesy v pleti zpomalují a její struktura slábne. Látky, které udržují pleť pevnou a hladkou začínají ubývat. To je způsobeno kombinací účinků vnitřních procesů stárnutí organismu s vnějšími faktory.

Jedním z nejnápadnějších prvních příznaků stárnutí jsou jemné linky a vrásky, které se s postupem času prohlubují. Existuje řada způsobů, jak proti nim bojovat a redukovat jejich výskyt. Existují, jak invazivní, tak neinvazivní metody. Některé nabízejí okamžité účinky a jiné dlouhodobější výsledky.

 • nejširší nabídka účinných řešení
 • individuální komplexní řešení na míru
 • časově nenáročné zákroky
 • krátká až žádná rekonvalescence
 • rychle nastupující účinek
 • přirozeně vypadající výsledky

MUDr. Simona Zunová

MUDr. Simona Zunová

Specialista estetické dermatologie

MUDr. Martina Skalová

MUDr. Martina Skalová

Specialista estetické dermatologie

MUDr. Kristýna Eisnerová

MUDr. Kristýna Eisnerová

Specialista estetické dermatologie, interní medicíny

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Milan Kuneš

Specialista estetické dermatologie

Máme čtyři typy vrásek

 • Jemné, které se vyskytují na obličeji i na těle a které vznikají ztrátou pružnosti na základě snížené produkce kolagenu.
 • Pružné záhyby, jež se časem se mohou stát trvalými a nejčastěji vznikají na tváři nad horním rtem a na spodní části krku. Způsobují je zejména sluneční paprsky a kouření
 • Mimické vrásky, které jsou způsobeny tím, jak se pohybují svaly na našem obličeji. Nejprve jsou viditelné pouze při zamračení nebo když se usmíváme, ale postupně se stávají viditelnější a trvalejší. 
 • Posledními jsou vrásky, které vznikají přirozeným stárnutím. Věkem se totiž naše pokožka  ztenčuje, ztrácí pružnost a pevnost  a už se nedokáže chránit před vnějším poškozením.

Vrásek se můžeme zbavit pomocí výplňových materiálů, pomocí niťového liftingu, nebo omlazením pleti pomocí laserového paprsku. Další možností, je pak podstoupit operaci obličeje zvanou facelift.

Lifting pomocí nití je metoda omlazení obličeje i jiných partií těla, při které se využívá vstřebatelný šicí materiál. Nitě jsou zaváděny do podkožní tkáně, kde se uchytí a vypínají kůži v požadovaném směru. Nitě se po určité době vstřebají a vytvoří se nová, vlastní pojivová tkáň, která zpevní a vypne kůži. Zákrok je prováděn v lokální anestezii a trvá přibližně 30 až 45 min v závislosti na ošetřované ploše. Výsledek zákroku je patrný okamžitě, v plné míře pak do jednoho měsíce od provedení výkonu. Je vhodný pro každou ženu i muže, které trápí pokles kontur či tvorba vrásek, nicméně pokud máte papírovou či průsvitnou kůži, je jejich aplikace na zvážení lékaře.

V současnosti je niťový lifting stále častěji využívaný jako alternativa klasického operačního faceliftu, který je pro pacienta velkou zátěží, a vyžaduje podstatně náročnější rekonvalescenci. Tato metoda přináší rychlý efekt bez nutnosti celkové anestezie a bez výraznějších po zákrokových omezení.

Chceme-li dosáhnout výrazného liftingu, tedy pozvednutí povislé kůže a jejího následného vypnutí, musíme použít tzv. zoubkaté nitě. Hladké nitě a tzv. screw nitě kůži pouze zpevní a vypnou díky tvorbě fibrózních vláken.

 • Okamžitý viditelný efekt a dlouhodobý účinek
 • Navrácení jasných kontur
 • Zpevnění a zkvalitnění pleti, jelikož podněcuje novotvorbu kolagenu
 • Vyhlazuje vrásky
 • Zcela mini invazivní procedura bez skalpelu
 • Pouze v lokální anestezii
 • Bez čekání
 • Dlouhotrvající účinek s přetrvávajícím zpevněním

Nejčastější otázky k liftingu pomocí nití

Proč zvolit metodu niťového liftingu pro odstranění vrásek?

Niťový lifting je účinné a oblíbené ošetření, které se používá ke zlepšení pevnosti a elasticity kůže, redukci vrásek a poskytnutí liftingového efektu bez nutnosti chirurgického zákroku.

Jak dlouho trvá, než začnou být viditelné výsledky niťového liftingu?

Viditelné výsledky niťového liftingu mohou být okamžité, nicméně konečný efekt se může projevit po několika týdnech, kdy se tkáně začnou přizpůsobovat novému uspořádání.

Je výsledek ošetření pomocí niťového liftingu dlouhodobý?

Efekt po ošetření pomocí niťového liftingu není trvalý, je však dlouhodobý. Výsledky mohou vydržet od několika měsíců až po několik let.

Je niťový lifting bolestivý a existují nějaká rizika spojená s touto metodou?

Niťový lifting se obvykle provádí za lokálního znecitlivění. Pacienti mohou během ošetření pociťovat mírné nepohodlí nebo tlak. Po zákroku se mohou dočasně objevit mírné otoky a podlitiny. Jako u všech ostatních ošetření, i u tohoto doporučujeme odbornou konzultaci s našimi specialisty.

Může niťový lifting být kombinován s jinými estetickými procedurami?

Niťový lifting může být kombinován s dalšími procedurami, jako jsou injekční výplně či laserové omlazovací metody, pro celkové zlepšení vzhledu kůže.

K odstranění vrásek používáme také BTX, přírodní látku obsahující toxiny, které zabraňují přenosu nervosvalového impulzu. Injekčně aplikovaný BTX zabrání svalu v jeho smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek.

 • Redukce vrásek smíchu,
 • uvolnění vrásek od mračení,
 • redukce vějířovitých vrásek kolem očí,
 • uvolnění nežádoucího výrazu obličeje (např. stažené koutky úst),
 • léčba hyperhidrózy – nadměrného pocení (podpaží, dlaně, chodidla a obličej).

Výsledkem aplikace BTX je omezení činnosti mimického svalstva, vyhlazení vrásek a zabránění vzniku nových nebo alespoň omezení prohlubování stávajících. Jde o nejčastější zákrok v estetické medicíně. Nicméně vrásky mohou být způsobeny mnoha mechanismy a ne všechny se dají překonat pomocí této antiagingové metody. I to je jedním z důvodů, proč je nutná konzultace s odborníkem, před vlastní aplikací.

Jedná se o ambulantní zákrok, trvající několik minut. Vlastní aplikace zabere 5 – 10 minut. Aplikuje tenkou jehlou pod kůži do příslušné oblasti. Samotné injekční podání není výrazně bolestivé, dalo by se přirovnat ke štípnutí, lze však provést i v místním znecitlivění. Ihned po zákroku může být kůže v místě vpichu malinko zarudlá, toto zarudnutí však po několika minutách zmizí. Ihned po zákroku se lze vrátit do běžného života.

Kontraindikace

 • Nervové poruchy (například onemocnění Myasthenia gravis)
 • Alergie na některé složky přípravku
 • Poruchy srážlivosti krve
 • Injekce se také neaplikují při zánětu oblasti, ve které chcete vrásky vyhladit

BTX funguje stejně u žen i mužů. Úplný výsledek se projeví za 3 až 6 dní. Pokožka je pak viditelně uvolněnější, vrásky buď mizí, nebo jsou méně hluboké. Účinky BTX po první aplikaci odezní zhruba po 3 až 6 měsících. To je doba, kterou naše tělo potřebuje na obnovení nervových vláken. Při dalších aplikacích může vydržet i 9 až 12 měsíců. Čím častěji se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží.

Nejčastější otázky k ošetření pomocí BTX

Jak BTX funguje?

BTX je látka, která umí vyhladit stávající vrásky, které dělají naše klienty zbytečně staršími. Zároveň působí preventivně proti vzniku vrásek nových.  Jedná se o přírodní látku určenou k dočasnému utlumení svalů, což vede k redukci vrásek. Bezpečně blokuje nervové signály, které řídí svalovou činnost. 

Jak dlouho trvá, než BTX začne působit, a jak dlouho trvají výsledky?

Účinky se obvykle začnou projevovat 2. až 10. den od aplikace a výsledek dosahuje vrcholu do 2 až 4 týdnů po prvním ošetření. Efekt vydrží minimálně 6 měsíců až rok. Následně účinky postupně odeznívají a je třeba časem aplikaci BTX opakovat. Čím častěji klient na ošetření dochází, tím se postupně v budoucnu intervaly mezi jednotlivými návštěvami prodlužují.

Je BTX bolestivý?

BTX se aplikuje jehlou, pacienti mohou tudíž pocítit mírné nepohodlí během zákroku. Toto nepohodlí lze zmírnit použitím lokálního anestetika v oblasti ošetření.

Jsou nějaká rizika spojená s aplikací BTXu?

Jakýkoliv léčebný postup nese rizika. Mezi nežádoucí vedlejší účinky patří drobné modřinky a otoky, nežádoucí reakce na injekci nebo dočasná ztráta svalové kontroly na ošetřeném místě, které však obvykle brzy odezní.

Jak často podstupovat BTX ošetření a může BTX ovlivnit přirozený výraz obličeje?

Četnost aplikace závisí na individuálních potřebách a preferencích pacienta. Obecně je doporučováno opakování každých několik měsíců. Správně aplikovaný BTX by měl umožnit přirozený pohyb obličejových svalů a minimalizovat výskyt „zamrzlých“ výrazů. Klíčové je správné dávkování a umístění injekcí.

Laserové CO2 omlazení pleti nazýváme v našem oboru rejuvenací, nicméně toto slovo zahrnuje všechny metody vedoucí k omlazení pleti. Nejen laserové. My se budeme zabývat nyní jen laserovým omlazením, kde můžeme využít různé druhy laserů – cévní, diodový, CO2, IPL nebo erbiový laser. Každý má svá specifika a problémy, které odstraňuje.

Co odstraníme laserovým omlazením?

 • Různé nežádoucí projevy na pokožce
 • Vrásky, zejména kolem úst
 • Rozšířené póry
 • Barevné nesourodosti pleti
 • Korigují se jizvičky po akné
 • Omlazení unavené pokožky poškozené slunečním zářením, kouřením apod.

Nejvhodnější laserové ošetření vyberete spolu s naším specialistou podle typu vašich obtíží během konzultace. Ne pro každého je totiž vhodné radikální omlazení pleti například frakčním laserem, nebo erbiovým laserem. V některých případech stačí kůži šetrně prohřát, aby se v ní nastartovaly regenerativní procesy. Pokožka je pak lehce narůžovělá a vypadá odpočatě. Naopak, pokud se využije frakční nebo erbiový laser, je nutné počítat s tím, že se vrchní vrstva pokožky oloupe a s nějakou rekonvalescencí.

Ošetření laserem trvá 20–40 minut podle velikosti ošetřované lokality. Před procedurou dostanete na oči speciální brýle nebo krytky. Ošetření není bolestivé.

U každého jedince je pak různá doba hojení. Závisí totiž nejen na daných schopnostech hojení organismu, ale je i odrazem svědomitosti každého klienta, jak dodržuje pokyny specialisty. Po laserovém ošetření počítejte s tím, že je nezbytné vyvarovat se slunečnímu záření po dobu minimálně 3 měsíců.

Mikrojehličková radiofrekvence cíleně a silně prohřívá pokožku v nastavené hloubce. Výsledkem je stažení kolagenních vláken v dermis s postupným liftingovým efektem a dlouhodobým zpevněním pokožky.

 • Nastartuje přirozenou tvorbu kolagenu
 • Rychle a účinně omlazuje a vypíná pleť
 • Lze aplikovat na většinu tělesných partií

Mikrojehličková frakční technologie kombinuje 2 efektivní metody omlazení a obnovy kolagenu. Během ošetření proniká desítky velmi tenkých pozlacených mikrojehliček přímo ke kolagenním vláknům. Ve zlomku vteřiny je z konců jehliček uvolněna přesně kontrolovaná dávka tepelné energie. Silné zahřátí kolagenních a elastinových vláken stimuluje jejich vypínání. Patrný je okamžitý liftingový efekt. Zároveň dochází ke spuštění ozdravných procesů v podkoží a k novotvorbě kolagenu.

Výhodou ošetření mikrojehličkovou radiofrekvencí je možnost jejího provádění po celý rok.

Po sérii ošetření dochází k výraznému úbytku jemných mimických vrásek, zpevnění a vypnutí ochablé pleti a stažení strií. Vzhledem k tomu, že probíhající novotvorba kolagenu a elastinu je dlouhodobý proces, kvalita pleti se stupňuje po dobu 3-5 měsíců. Dle poškození pokožky jsou doporučeny 2 – 4 sezení.

Frakční radiofrekvence se tak stala vedle rejuvenačních CO2 laserů nejsilnějším nástrojem pro vyhlazení vrásek, jizev po akné či strií.

Plazmaterapie je ošetření, kdy k výživě Vaší pokožky použijeme to nejlepší, co Vaše tělo nabízí, a to Vaši vlastní krevní plazmu. Ta obsahuje vše potřebné pro bohaté bujení našeho podkoží, od růstových faktorů, po potřebné vitamíny. Navíc se nepoužívají žádné umělé látky či materiál, čímž nehrozí riziko následných komplikací a alergických reakcí. Je to tělu naprosto přirozený proces hojení a regenerace.

S přibývajícím věkem dochází k poškození DNA a buněčných struktur pleti. Plazma je bohatá na trombocyty a růstové faktory, které účinkují jako jedinečný „stavební materiál“ při „opravách“ organizmu na buněčné úrovni.

Toto ošetření pomáhá účinně regenerovat buňky a tím potlačuje známky stárnutí, pomáhá odstraňovat akné, zvyšuje elasticitu a mikrocirkulaci pokožky. Tuto proceduru bychom mohli také nazvat „dárcovstvím pro sebe“.

Lékař nejdříve odebere malé množství krve do speciální zkumavky a v přístroji oddělí plazmu od krve. Výsledná látka (PRP – platelet rich plasma) působí pozitivně na proces tkáňové regenerace. Lékař plazmu použije při aplikaci rejuvenačních technik, např. mezoterapie. Samotná aplikace je velmi rychlá.  Zákrok je bezbolestný, protože na oblast vpichu je předem nanesena anestetická znecitlivující mast.

Z jednoho odběru je možné ošetřit současně krk nebo dekolt.

Nejčastější otázky k plazmaterapii

Co je ošetření krevní plazmou a jak probíhá?

Jedná se o estetický zákrok, při kterém se využívá obohacená krevní plazma pacienta. Krev se odebírá a zpracovává tak, aby obsahovala vyšší koncentraci krevních destiček a růstových faktorů, a poté se aplikuje do pokožky.

Proč je plazmolifting oblíbenou omlazovací metodou?

Plazmolifting klienti často volí pro schopnost velmi účinné regenerace pokožky, zlepšení její textury, redukce vrásek, a podporu přirozeného omlazení pleti.

Jak dlouho trvá, než začnou být viditelné výsledky po ošetření pomocí ošetření krevní plazmou a jak dlouho výsledek vydrží?

Viditelné výsledky začnou být viditelné po několika týdnech od ošetření, s postupným zlepšením v průběhu několika měsíců. Trvání výsledků plazmoliftingu je individuální, ale výsledky obvykle přetrvávají po dobu jednoho roku. Pro udržení optimálních výsledků mohou být potřeba opakované procedury.

Je plazmolifting bolestivý a existují nějaká rizika spojená s ošetřením?

Procedura obvykle není bolestivá vzhledem k použití lokálního znecitlivění pro minimalizaci nepohodlí. Pacienti mohou pocítit mírné pálení nebo štípání, které je však krátkodobé a nepatrné. Plazmolifting je obecně považován za bezpečné omlazující ošetření, protože se využívá vlastní krevní plazma pacienta. Vedlejší účinky jsou většinou minimální, mohou zahrnovat lehké otoky či zarudnutí, které normálně do několika hodin až dnů vymizí.

Kdo je vhodným kandidátem pro metodu ošetření krevní plazmou?

Vhodnými kandidáty pro tuto omlazující metodu jsou muži a ženy, kteří hledají přirozenou metodu pro omlazení a regeneraci pokožky, zlepšení její textury nebo redukci vrásek. Procedura je zejména vhodná pro ty, kteří preferují přírodní a přirozenou cestu ošetření pleti.

Může být plazmolifting kombinován s jinými estetickými procedurami?

Ano, plazmolifting může být kombinován s dalšími metodami ošetření pleti, jako jsou injekční výplně nebo laserové omlazovací metody, pro komplexní omlazení pleti.

Kyselina hyaluronová má díky své schopnosti vázat vodu silně hydratační a omlazující účinky. Tato přírodní látka se běžně nachází v lidském těle. Jak stárneme, postupně ubývá a dochází k dehydrataci pokožky, která je příčinou jejího blednutí a tvorbě vrásek. Díky injekčnímu dodání kyseliny hyaluronové pozastavíme nastupující projevy stárnutí nebo alespoň zmírníme jeho následky.

 • Výplně kruhů pod očima
 • Zpevnění kontur a úprava rtů
 • Propadlé tváře
 • Vyhlazení vrásek nad horním rtem
 • Vyplnění hlubokých nosoretních rýh
 • Zvednutí povislých koutků

Po konzultaci s dermatologem následuje ihned ošetření. Lékař tenkou jehlou vstříkne výplňovou látku do pleti tak, aby se vyplnila stávající vráska nebo kožní defekt. U citlivějších partií můžeme pomocí speciálního krému s anestetickým účinkem provést místní znecitlivění. Ošetřené místo vám zchladíme ledem. Výkon provádíme ambulantně, takže ihned po ošetření odcházíte domů.

Po aplikaci kyseliny hyaluronové 6 hodin ošetřené místo nemačkejte, nemasírujte a mimicky nenamáhejte. Po 12 hodinách můžete na tvář nanést make-up. Alespoň 2 dny po proceduře nechoďte na kosmetické ošetření, na obličejové masáže a neplánujte ani návštěvu zubaře. Vzácně se může stát, že se na tváři po proceduře objeví zarudnutí nebo malé modřinky. Obojí však do pár dnů z pleti vymizí.

Nejčastější otázky k ošetření pleti kyselinou hyaluronovou

Proč je metoda ošetření kyselinou hyaluronovou oblíbená?

Kyselina hyaluronová je velmi populární pro svou schopnost poskytnout okamžitou hydrataci, zvýšit objem a vyplnit vrásky, což vede ke svěžejšímu a mladistvějšímu vzhledu.

Jak dlouho trvá, než začnou být viditelné výsledky po aplikaci kyseliny hyaluronové?

Výsledky mohou být viditelné okamžitě po aplikaci HA, ale konečný efekt se může projevit po několika dnech, kdy se látka plně integruje s kůží.

Jak dlouho trvá efekt po aplikaci HA?

Trvalost výsledků závisí na individuální reakci pacienta, tzn. rychlosti odbourávání HA. Obvykle efekt přetrvává až jeden rok.

Je aplikace kyseliny hyaluronové bolestivá a existují nějaká rizika spojená s touto metodou?

Procedura zahrnuje použití jemné jehly a může být mírně nepříjemná. K minimalizaci nepohodlí a zmírnění případné bolesti používáme lokální znecitlivění ošetřovaného místa. Ačkoli četnost nežádoucích účinků bývá minimální, mohou se po ošetření objevit mírné otoky, zarudnutí či modřinky. Důkladná konzultace před ošetřením s naším odborníkem je velmi důležitá.

Pro vypnutí, vyhlazení a odstranění vrásek nabízíme u nás na klinice

 • Niťový lifting (APTOS, PDO, aj. )
 • Výplňové materiály
 • Frakční CO2 rejuvenace
 • Chemický peeling
 • Mikrojehličková radiofrekvence
 • Omlazení vlastní krevní plasmou
Ceník - estetická dermatologie - BTX
Glabela 3 750 Kč
Glabela + čelo 6 870 Kč
Oči 3 750 Kč
Flip lift 1 500 Kč
Čelo 3 750 Kč
Podpaží – odstranění pocení u žen 12 000 Kč
Podpaží – odstranění pocení u mužů 13 000 Kč
Dlaně - odstranění pocení 12 500 Kč
Oči + glabela + čelo 8 125 Kč
Plosky nohou 12 500 Kč
Ceník - estetická dermatologie - výplně
1 ml / 2 ml 8 000 Kč / 13 000 Kč
1 ml (silnější/lidokain) 9 000 Kč
2 ml – periost (kanyla, jehla) 13 000 Kč
Objemová korekce obličeje – 3 ml 17 500 Kč
Výplň kanylou 10 000 Kč
Redensity II. – kruhy pod očima 8 000 Kč
Zvětšení klitorisu od 6 000 Kč
Zvětšení bodu G 8 000 Kč
Ceník - niťový lifting
APTOS
APTOS LIGHT LINEA 25.000 Kč
APTOS EXCELLENCE 35.000 Kč
APTOS EXCELLENCE VISAGE (kyselina hyaluronová) 40. 000 Kč
Nano Spring APTOS 15.000 Kč
PODBRADEK
Podbradek 2x niť PDO 450 cm 22.500 Kč
Podbradek 2x niť PDO 10 cm 19.200 Kč
DVOUJHLOVÉ NITĚ PDO
1 pár (2 nitě) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 12.000 Kč
2 páry (4 nitě) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 22.500 Kč
3 páry (5 nití) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 29.900 Kč
Lift obočí „dvou jehly“ 18.000 Kč
Lift obočí PDO 8x 13.800 Kč
PDO zubaté 3D April 10cm
1ks 1.725 Kč
12ks (Rozdělí se do obou tváří) 20.700 Kč
16ks (Rozdělí se do obou tváří) 27.600 Kč
20ks (Rozdělí se do obou tváří) 34.500 Kč
PDO V-LIFT 6 cm
Tváře a nosoretky 6cm 1x 1.500 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 4x 6.000 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 8x 12.000 Kč
PDO V-LIFT 10 cm
Tváře a nosoretky 6cm 1x 1.725 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 8x 13.800 Kč
MONONITĚ
10x 4.500 Kč
20x 8.500 Kč
Ceník - laserové centrum -frakční laser – ablativní
Jizvy, strie (obličej) 16 500 Kč
Tělo - strie, jizvy po akné na obličeji (dle velikosti) 10 000 Kč
Omlazení obličeje 15 000 Kč
Omlazení očního okolí 2 500 – 7 500 Kč
Malá lokalita 3 000 Kč
Jizvy – tváře 6 500 Kč
Ceník - mikrojehličková radiofrekvence - High Deep Matrix
Mikrojehličková radiofrekvence - High Deep Matrix
Obličej (2 návštěvy) 10 500 Kč
Obličej + krk (2 návštěvy) 13 000 Kč
Balíček na tělo – strie, ochablá kůže (mezoterapie, 2x HDM, plazmolifting) 16 500 Kč
Ceník - estetická dermatologie - plazmolifting
Plazmolifting
1 ampule / 2 ampule / 3 ampule 3 500 Kč / 6 500 Kč / 7 000 Kč
2 ampule a aminokyseliny Jalupro 7 000 Kč
3 ampule a aminokyseliny Jalupro 9 000 Kč
Plazma krém (14 dní péče na doma bez injekcí) 2 500 Kč
Vlasy 1 500 Kč
Plasmoterapie na vlasy základní 3 500 Kč
Vlasy a aminokyseliny Jalupro 4 500 Kč
Regen Matrix (plazmolifting a kyselina hyaluronová) 6 500 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: