Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

20+ let

zkušeností v oboru plastické chirurgie

10 000+ spokojených

klientů ročně

Nejširší nabídka

profesionálních služeb a zákroků

Vysoce hodnocení

lékaři, chirurgové a specialisté

Nejmoderněji vybavené

ordinace a sály, lasery a přístroje

Niťový lifting

 • Okamžitý viditelný efekt a dlouhodobý účinek
 • Navrácení jasných kontur
 • Zpevnění a zkvalitnění pleti, jelikož podněcuje novotvorbu kolagenu
 • Vyhlazuje vrásky
 • Zcela mini invazivní procedura bez skalpelu
 • Pouze v lokální anestezii
 • Bez čekání
 • Dlouhotrvající účinek s přetrvávajícím zpevnění

Lifting pomocí nití je metoda omlazení obličeje i jiných partií těla, při které se využívá vstřebatelný šicí materiál. Nitě jsou zaváděny do podkožní tkáně, kde se uchytí a vypínají kůži v požadovaném směru. Nitě se po určité době vstřebají a vytvoří se nová, vlastní pojivová tkáň, která zpevní a vypne kůži. Zákrok je prováděn v lokální anestezii a trvá přibližně 30 až 45 min v závislosti na ošetřované ploše. Výsledek zákroku je patrný okamžitě, v plné míře pak do jednoho měsíce od provedení výkonu. Je vhodný pro každou ženu i muže, které trápí pokles kontur či tvorba vrásek, nicméně pokud máte papírovou či průsvitnou kůži, je jejich aplikace na zvážení lékaře.

V současnosti je niťový lifting stále častěji využívaný jako alternativa klasického operačního faceliftu, který je pro pacienta velkou zátěží, a vyžaduje podstatně náročnější rekonvalescenci. Tato metoda přináší rychlý efekt bez nutnosti celkové anestezie a bez výraznějších po zákrokových omezení.

Chceme-li dosáhnout výrazného liftingu, tedy pozvednutí povislé kůže a jejího následného vypnutí, musíme použít tzv. zoubkaté nitě. Hladké nitě a tzv. screw nitě kůži pouze zpevní a vypnou díky tvorbě fibrózních vláken.

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Milan Kuneš

Specialista estetické dermatologie

MUDr. Simona Zunová

MUDr. Simona Zunová

Specialista estetické dermatologie

MUDr. Kristýna Eisnerová

MUDr. Kristýna Eisnerová

Specialista estetické dermatologie, interní medicíny

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg

Druhy nabízených nití (Určuje lékař, na základě výsledku, kterého chcete dosáhnout):

 1. Mononitě/mezonitě

Jedná se o hladké nitě, které mají za úkol zmírnit vrásky, zpevnit pokožku a zlepšit kvalitu podkoží. Aplikují se především okolo očí, do tváří a podbradku. Jedná se o vstřebatelný hypoalergenní šicí materiál, který vykazuje řadu velmi příznivých vlastností. Jakmile je mezoniť zavedená do určité oblasti, začne se kolem ní tvořit nový kolagen. Vzniká tak přirozená podpěrná kostra, která po vstřebání nitě zabraňuje opětovnému ochabnutí tkáně. Mezonitě jsou tenčí než nitě Aptos, proto je lze aplikovat bez znecitlivujících injekcí, obvykle postačí pouze anestetický krém. Jejich aplikace v obličeji trvá přibližně dvacet minut a netvoří se po něm otoky, ani modřiny. Výsledek přetrvá jeden a půl až dva roky.

 1. PDO nitě

Máme je k dispozici jako hladké nitě, které mají za úkol zmírnit vrásky, zpevnit pokožku a zlepšit kvalitu podkoží. Aplikují se především okolo očí, do tváří a podbradku v různém množství na základě doporučení lékaře. Nejčastěji je aplikujeme jako takzvaný V – lift. 

Zoubkaté nitě s PDO se využívají k výraznému liftingu obličeje. Nabízíme je ve variantě 12 nití, 16 nití, nebo 20 nití. Tento počet se rozdělí na obě strany obličeje.

Nitě PDO se od jiných liší především tím, že se do tkání nezavádějí háčky. Princip vypnutí kůže po zavedení PDO nití spočívá v tom, že látka, ze které jsou PDO nitě vyrobené, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Tyto látky tělu vlastní následně vytváří oporu pro tkáně a dochází k vyhlazení vrásek. Nitě PDO se vyrábějí v různých tloušťkách. Jejich výběr závisí na typu ošetřované oblasti a na rozsahu poškození a poklesu pokožky. Stejně jako pro mezonitě, pro provedení liftingu PDO nitěmi také postačí ošetření anestetickým krémem. Aplikace trvá dvacet až třicet minut a efekt ošetření přetrvá jeden a půl až dva roky.

 1. APTOS nitě

K dispozici na klinice máme 3 druhy APTOS liftovacích nití.

Prvním jsou nitě LightI Lift – Linea. Vstřebatelné nitě z jednoho vlákna s háčky určené k liftingu a zpevnění měkkých tkání. Používá se k nechirurgické účinné korekci změn tváře v důsledku stárnutí. Tyto vstřebatelné nitě z jednoho vlákna s háčky se aplikují speciální provlékací jehlou pod kůži do měkkých tkání. Jehla se z kůže vytáhne, ale nit zůstává pod kůží. Využívají se pro střední část obličeje, dolní část obličeje, oblast brady a ke zpevnění tváře a těla.

Dalími jsou Nitě Excellence. Vstřebatelné nitě s háčky určené k liftingu a zpevnění. Mají po celé délce speciálně uspořádané háčky, kdy každý háček je umístěn v opačném směru než předchozí háček. Díky tomu je možné dosáhnout pevnější fixace v podkoží. Používají se v oblasti čela, oblasti lícních kostí, oblasti brady a krku.

Nitě Excellence Visage mají vylepšenou strukturu vláken, a přinášejí tak pleti další výhody. Pružnost a struktura pokožky se zlepšuje ihned po implantaci nití. Znatelně kratší doba rehabilitace. Intenzivní produkce elastinu již velmi krátce po implantaci. Aplikují se především do ochablých tváří a podbradku.

 • Biologická rovnováha
 • Protizánětlivé účinky
 • Tvorba kolagenu
 • Zpevňuje pokožku
 • Prodlužuje hydrataci

 1. „Dvojjehlové nitě“ Silhouette

Revoluční postup vhodný pro muže i ženy, kteří hledají významný lifting obličeje bez potřeby invazivní chirurgie a chtějí dosáhnout mladšího vzhledu. Jedinečné nitě svého druhu s možností opětovného dotažení po několika letech, pro prodloužení životnosti Vašeho liftingu. Aplikujeme je do oblasti nosoretních rýh, mimických vrásek, linií obličeje, podbradku. Provedení trvá kolem 60 minut a efekt ošetření přetrvá jeden a půl až dva roky.

Ceník - niťový lifting
APTOS
APTOS LIGHT LINEA 25.000 Kč
APTOS EXCELLENCE 35.000 Kč
APTOS EXCELLENCE VISAGE (kyselina hyaluronová) 40. 000 Kč
Nano Spring APTOS 15.000 Kč
PODBRADEK
Podbradek 2x niť PDO 450 cm 22.500 Kč
Podbradek 2x niť PDO 10 cm 19.200 Kč
DVOUJHLOVÉ NITĚ PDO
1 pár (2 nitě) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 12.000 Kč
2 páry (4 nitě) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 22.500 Kč
3 páry (5 nití) PDO „dvou jehly“ obličej 280cm 29.900 Kč
Lift obočí „dvou jehly“ 18.000 Kč
Lift obočí PDO 8x 13.800 Kč
PDO zubaté 3D April 10cm
1ks 1.725 Kč
12ks (Rozdělí se do obou tváří) 20.700 Kč
16ks (Rozdělí se do obou tváří) 27.600 Kč
20ks (Rozdělí se do obou tváří) 34.500 Kč
PDO V-LIFT 6 cm
Tváře a nosoretky 6cm 1x 1.500 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 4x 6.000 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 8x 12.000 Kč
PDO V-LIFT 10 cm
Tváře a nosoretky 6cm 1x 1.725 Kč
Tváře a nosoretky 6cm 8x 13.800 Kč
MONONITĚ
10x 4.500 Kč
20x 8.500 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy, nebo objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: