Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Frakční laser CO2

Frakční laser CO2 je inovativní přístroj, který nabízí efektivní možnosti pro zlepšení estetiky pokožky bez nutnosti invazivních chirurgických zákroků. 

Pístroj využívá principu mikroskopických tepelných poškození v pokožce, které stimulují regenerační procesy a tvorbu nového kolagenu. Tím se dosahuje vyhlazení vrásek, redukce jizev, harmonizace pigmentace a zlepšení textury kůže.

Procedura se provádí s použitím lokální anestézie, což minimalizuje nepříjemné pocity během zákroku. Po něm je třeba počítat s několikadenní rekonvalescencí. Svrchní vrstva pokožky se celá oloupe, nebo se na ní vytvoří stroupky, které je třeba nechat odhojit.

Co řeší frakční laser CO2?

  • Vrásky a jemné linky, zejména v oblasti kolem očí, úst a čela.
  • Zlepšuje vzhled jizev způsobených akné, popáleninami nebo chirurgickými zákroky.
  • Frakční laser CO2 redukuje nerovnoměrnou pigmentaci kůže, jako jsou pigmentové skvrny, melasma nebo sluneční poškození.
  • Pomáhá zlepšovat celkovou texturu kůže, zjemňuje hrubost a zvýrazňuje její hladkost.
  • Zmenšuje viditelnost rozšířených pórů, což přispívá k vyhlazení povrchu kůže.
  • Je účinný při léčbě akné a redukci jizev po akné.
  • Prostřednictvím stimulace tvorby nového kolagenu dosahuje frakční laser CO2 obecného omlazení pleti a jejího zpevnění.

Jak ošetření probíhá?

Zákrok provádíme ambulantně a není nutná hospitalizace. Ošetření celého obličeje trvá přibližně 20—30 minut podle velikosti ošetřovaných oblastí. Před zákrokem je však potřeba počítat s dalšími cca 20 minutami, kdy se čeká na efekt lokální anestezie, která je aplikována na požadované oblasti. Ošetřované oblasti jsou tedy lokálně znecitlivěny, většinou anestetickým krémem, nebo injekčně.

Během ošetření má každý klient ochranné brýle. Aplikační hlavici frakčního laseru lékař přikládá na obličej „bod po bodu“, odpařuje tak vrchní vrstvu kůže. Ve středních vrstvách kůže laser stimuluje novotvorbu kolagenu. Během zákroku laserový paprsek odstraní i drobné nerovnosti na povrchu kůže. Uvolněné teplo z laserových paprsků navíc pokožku prohřeje, díky tomu se obnoví tvorba kolagenu, což má za následek zlepšení pevnosti pokožky. Po zákroku se kůže chladí, pak se natře speciálním zklidňujícím sérem a klient odchází domů vybaven přípravky na domácí ošetření.

Po zákroku je potřeba počítat s krátkou rekonvalescencí. Počet zákroků a jejich výsledek se vždy odvíjí od konkrétního problému s pletí, věku, typu kůže i oblasti ošetření. Některé klientky k nám na jemnou formu tohoto ošetření (laserový peeling) dochází 1x ročně. Ve většině případů je však toto ošetření jednorázové.

MUDr. Antonín Nechvátal

MUDr. Antonín Nechvátal

Dermatolog

Veronika Hošková, DiS.

Veronika Hošková, DiS.

Zdravotní sestra

Olya Hamor

Olya Hamor

Specialista na tělová ošetření

Nejčastější otázky k laserovému ošetření frakčním laserem CO2

Kdy uvidím výsledek laserového ošetření?

První znatelné výsledky v podobě jemnější a barevně sjednocené pleti budete moci pozorovat již bezprostředně po zahojení. Během 6 týdnů se pak začnou tvořit nová a pružnější vlákna, čímž se efekt dále prohlubuje. Pro udržení dlouhodobých výsledků je doporučeno zákrok opakovat v intervalu, který doporučí váš lékař.

Bude vidět, že jsem podstoupil(a) laserové ošetření?

Po provedení ošetření se ošetřená místa chladí, což pomáhá minimalizovat možné otoky a zarudnutí. Intenzita laserového paprsku a případně použití nízké energie či intenzivního pulzního světla ovlivňuje míru zarudnutí. Většina procedur omlazení pleti probíhá ambulantně a neomezují vás v běžném životě, s výjimkou hlubších resurfacingových zákroků, jejichž efekt je však zároveň nejradikálnější. Každý zákrok by měl být konzultován s dermatologem, který vám doporučí nejlepší péči pro dosažení mladistvého vzhledu.

Je laserové ošetření bolestivé?

Pocit, který vzniká při dopadu laserového paprsku na pokožku, se obvykle přirovnává k mírnému štípnutí nebo šlehnutí gumičkou. U osob s vyšší citlivostí nebo při ošetření citlivých oblastí je vhodné použití místního znecitlivujícího krému.

Ceník - laserové centrum -frakční laser – ablativní
Jizvy, strie (obličej) 16 500 Kč
Tělo - strie, jizvy po akné na obličeji (dle velikosti) 10 000 Kč
Omlazení obličeje 15 000 Kč
Omlazení očního okolí 2 500 – 7 500 Kč
Malá lokalita 3 000 Kč
Jizvy – tváře 6 500 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: