Laserové ošetření akné

Akné je jedno z nejrozšířenějších kožních onemocnění, které si většina lidí spojuje s pubertou, poměrně běžně však postihuje i dospělé. Při akné je pleť mastná a na obličeji, a často také krku, ramenou, hrudníku a zádech, se objevují otevřené a uzavřené černé tečky a bílé pupínky. U středně těžkých a těžkých forem akné bývá pokožka zarudlá a vytváří se zanícené papuly a pustuly. Akné může způsobovat psychické potíže, vyvolávat nepříjemné přetrvávající příznaky a může vést také k pozánětlivým hyperpigmentacím a/nebo dlouhodobému zjizvení. Akné je třeba začít léčit již v raném stadiu a jeho léčba bývá složitá a dlouhodobá. Často za sebou zanechává jizvy, se kterými se těžko bojuje. 

Naše zařízení nabízí komplexní léčbu akné. Používáme speciální laser NdYAG, jehož použití má vliv i na tvorbu mazu. Vyhojí záněty, výrazně omezí vznik dalších a omezí aktivitu mazových žláz. 

Po ošetření je pokožka začervenalá, ale zklidní se do dvou dnů. 3 měsíce po této léčbě se nedoporučuje vystavovat pokožku slunečnímu záření. Z tohoto důvodu nabízíme klientům ke koupi i speciální krémy s vysokým SPF. Zákrok trvá řádově několik desítek minut v závislosti na ploše k ošetření. 

Sezení je třeba s odstupem několika týdnů opakovat a četnost opakování závisí na závažnosti akné.

V rámci léčby akné, doporučujeme toto ošetření kombinovat s dalšími službami

  • IPL 
  • Chemický peeling
  • Frakční laser CO2
  • O3 terapie
  • Speciální kosmetické ošetření MeLine a jejich produkty
  • Speciální kosmetické ošetření Reviderm a jejich produkty

MUDr. Antonín Nechvátal

MUDr. Antonín Nechvátal

Dermatolog

Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

vedoucí sestra plastické chirurgie

Bc. Martina Roučková

Bc. Martina Roučková

Vrchní sestra

Kristýna Mudrová

Kristýna Mudrová

zdravotní sestra

Ivana Koupalová

Ivana Koupalová

Specialista na tělová ošetření