Laserové odstranění žilek v obličeji

Rozšířené žilky jsou drobná síť žilek, která se nachází přímo pod povrchem kůže. Mívají červenou, fialovou, modrou či růžovou barvu a nejčastěji se objevují na tvářích či kolem nosu. Žilky mohou být nejen rozšířené, ale i popraskané. jedná se čistě o kosmetický problém, který se dá snadno řešit!

Většinou má tento estetický problém genetický původ, zvláště ve spojení s nadměrným sluněním, ale je třeba myslet na to, že může souviset i s onemocněním jater, či hormonální dysbalancí. Dále může souviset také s onemocněním zvaným růžovka, nebo-li rosacea.

Laser, který využíváme k odstranění tohoto problému se řadí mezi tzv. tvrdé lasery. Zasáhne pouze nežádoucí cévní problém a okolních tkání se prakticky nedotkne. Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo načervenalé. To však zmizí během několika dnů v závislosti na rozsahu a intenzitě zákroku.

Samotný zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut. Je nutno většinou počítat s více návštěvami, dle závažnosti problému. Cca 2-3 ošetření, někdy i více. 

Výsledky jsou individuální a někdy je třeba zákrok opakovat. Rekonvalescence je velmi individuální a vztahuje se k typu zákroku a použité energii. Podrobné informace sdělí specialista klientovy během konzultace. Výsledek je možné zhodnotit u většiny zákroků do 5 – 6 týdnů. Upozorňujeme, že bezprostředně po ošetření laserem se zejména vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 50, který je možné také zakoupit u nás na místě. 

  MUDr. Antonín Nechvátal

  MUDr. Antonín Nechvátal

  Dermatolog

  Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

  Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

  vedoucí sestra plastické chirurgie

  Bc. Martina Roučková

  Bc. Martina Roučková

  Vrchní sestra

  Kristýna Mudrová

  Kristýna Mudrová

  zdravotní sestra

  Ivana Koupalová

  Ivana Koupalová

  Specialista na tělová ošetření