Browlift

S postupujícím věkem můžeme pozorovat proces stárnutí v podobě povolené kůže a vrásek. Kůže je však mnohem pevněji fixována prakticky přímo k lebce, proto je s postupující ztrátou pružnosti celkový pokles daleko méně výrazný, než v nižších partiích obličeje. Čelo je proto ideálním kandidátem na omlazení.

Operace obočí je jednou z operací, která se provádí klientům, u kterých s postupujícím věkem dochází k povolení kůže, tvorbě vrásek a poklesu obočí. 

Doporučujeme jej pro všechny ženy i muže od 40 do 60 let, kteří chtějí mít opět mladistvý vzhled. Pokud je to třeba, je možné tento zákrok provést i mladším/starším osobám, pokud to jejich zdravotní stav dovolí. Většinou provádíme tento zákrok z estetických důvodů, ale je možné jej využít i v případě řešení nějaké asymetrie obličeje, například po obrně lícního nervu. Zákrok je možné nahradit také liftovacími nitěmi.

Vždy je třeba nejprve podstoupit konzultaci u specialisty, který zhodnotí Váš zdravotní stav a vhodnost zákroku. Zákrok Vám také podrobně vysvětlí a zodpoví všechny Vaše dotazy.

Zákrok provádíme v celkové anestezii. Je tedy třeba mít před operací udělané předoperační vyšetření!

Po Browliftu se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, bolesti hlavy, nebo zvýšené padání vlasů. Doporučujeme spát v polosedě na zádech. Také je nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu několika týdnů a vyhýbat se slunečnímu záření po dobu několika měsíců od operace. Stehy se vyndávají přibližně 5-10 dnů po operaci.  Po operačním výkonu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny.

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

  • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg