Ozonová terapie

Ozónová terapie se provádí pomocí speciálního přístroje, který díky výbojům oxidu dusíku a ozonu příznivě působí na vaši pleť. V případě ošetření vlasů, vlasové pokožky a nehtů pak využíváme speciální hřebenovou elektrodu, která působí zvlášť příznivě proti nadměrnému maštění vlasů a tvorbě lupů.

 • čistí pokožku
 • hojí zánětlivé akné
 • zpomaluje stárnutí
 • zmírňuje kosmetické podráždění kůže
 • eliminuje tvorbu jedovatých látek
 • urychluje hojení ran
 • tlumí podráždění
 • redukuje kruhy pod očima
 • O3 kyslíková aktivace molekul k zjemnění kůže

Při používání ozonizéru v těle vzniká velká organická molekulární oxidace, ta pak snadno vniká do škodlivých molekul a eliminuje je. Ozon působí z vnitřních struktur kůže a ne pouze na povrchu jako kosmetické preparáty. Ozon O3 má silné detoxikační schopnosti a je silnou zbraní proti všem mikrobům. Ozon O3 rovněž působí coby silný oxidant a dezinfektor. Oproti kyslíku se u něj schopnost ničení bakterií navyšuje více než 600× a navíc uvolňuje velké množství energie.

Současně ozonová terapie je velmi oblíbená v dermatologii – tato metoda se používá k léčbě jizev a odstranění strií, léčbě celulitidy, zlepšení stavu nehtů a vlasů. Ozonová terapie se doporučuje lidem s problémovou pokožkou (akné, příliš suchá nebo mastná pleť) a také pro prevenci předčasného stárnutí kůže (zlepšení kontur obličeje, odstranění vrásek).

Procedura se provádí dvěma způsoby: ve formě podkožních mikroinjekcí nebo intravenózně (v závislosti na indikacích a po konzultaci s odborníkem). Oba postupy jsou bezbolestné a bezpečné.

Při léčbě celulitidy ozon pomáhá spalovat přebytečný tuk a umožňuje kosmetologům opravit problémové oblasti těla pacienta. Ozon ničí bariéry mezi tukovými buňkami, čímž eliminuje efekt pomerančové kůry. Průběh léčby v tomto případě je 5–10 procedur. Kontraindikace pro tento zákrok jsou minimální. Mezi kontraindikace patří dysfunkce štítné žlázy, nízký krevní tlak, akutní infarkt myokardu, těhotenství, sklon ke křečím nebo alergie na ozon.

  Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

  Bc. Adéla Pavlíková, DiS.

  vedoucí sestra plastické chirurgie

  Bc. Martina Roučková

  Bc. Martina Roučková

  Vrchní sestra

  Kristýna Mudrová

  Kristýna Mudrová

  zdravotní sestra

  Ivana Koupalová

  Ivana Koupalová

  Specialista na tělová ošetření