Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Chemický peeling

Je to zcela neinvazivní a vhodné ošetření pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti. Trvá pouze několik minut a používá se při něm peelingová směs ze speciálních přípravků s obsahem kyseliny glykolové (AHA). Kyselina glykolová je přírodní látka získaná z cukrové třtiny, používaná se v různých koncentracích.

Samotné ošetření trvá pouze pár minut, během něj vyškolená zdravotní sestra nanáší na pleť speciální kosmetické přípravky s obsahem kyseliny glykolové (AHA). Jedná se o přírodní kyseliny, které dokáží díky své malé velikosti prostupovat až do nejhlubších vrstev kůže.

Co jsou to AHA kyseliny

Název AHA kyseliny je zkratkou Alpha Hydroxy Acid. Jedná se o ovocné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v ovoci, zelenině a dalších potravinách. Jsou to tedy látky biologického původu se schopností rozpouštět se ve vodě. V současnosti již byly vyvinuty i syntetické varianty těchto kyselin. Mimořádnou vlastností AHA kyselin je schopnost odstranit odumřelé povrchové vrstvy kůže. Podle konkrétního složení ovocných kyselin může chemický peeling zasáhnout do různých vrstev kůže. Lékař vždy vybírá konkrétní složení pro daný typ podle řešeného problému a stavu pleti.

Chemický peeling dokáže odstranit řadu problémů. Jedná se zejména o zlepšení textury pleti, která je po ošetření rozzářená a projasněná. Zjemňuje se také její struktura, zvláště pokud je pleť zasažena množstvím jemných vrásek a nerovností, dochází k jejich viditelné redukci. Je také velice účinný u léčby akné, kdy dokáže výrazně zmírnit jeho projevy. Úspěšně lze také chemický peeling použít na sjednocení barevného tónu pleti či k zesvětlení nadměrných pigmentací.

Kontraindikace chemického peelingu

  • Těhotenství a kojení
  • Alergie na některou z látek obsažených v přípravku
  • Akutní kožní infekce či ekzém v místě ošetřované oblasti
  • Celková akutní viróza nebo bakteriální infekce
  • Operace obličeje v posledních šesti měsících

Po ošetření

Svrchní vrstva pokožky po peelingu může mírně exfoliovat, může být vysušená, citlivá či začervenalá. Vše zmizí během následujících pár dní. Kůži je nutné chránit před slunečním zářením, a to i v podobě např. solárií. Nedoporučuje se vystavovat kůži nadměrně velkým či malým teplotám, např. v sauně.

Mgr. Andrea Čermáková

Mgr. Andrea Čermáková

Zdravotní sestra

Olya Hamor

Olya Hamor

Specialista na tělová ošetření

Veronika Hošková, DiS.

Veronika Hošková, DiS.

Zdravotní sestra

Chemický peeling
Obličej 990 Kč
Krk 500 Kč
Dekolt 990 Kč
Obličej + krk 1 490 Kč
Obličej + krk + dekolt 1 990 Kč
Zklidňující kolagenová maska 150 Kč
BioRePeel CL2 2 000 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.