Dentální hygiena

Nejúčinnější a nejefektivnější péče o zdraví dutiny ústní. Svěřte se do rukou specialistů a okouzlete zdravými zuby a zářivým úsměvem.

  • důležitá součást preventivní stomatologie
  • nejúčinnější, ale i nejlevnější způsob péče o zuby
  • umí předcházet celé řadě zubních komplikací včetně zápachu z úst
  • má i vzdělávací charakter v péči o chrup
  • moderní postupy a kvalifikovaná péče

Je velmi důležitou součástí preventivní stomatologie a zároveň moderním způsobem stomatologické péče. Preventivní program zubní hygieny patří paradoxně mezi nejen ty nejúčinnější, ale i nejlevnější způsoby péče o zuby, neboť dentální hygienou lze předejít celé řadě komplikací – vzniku zubního kazu, zánětu dásní, parodontóze a dalším problémům, jejichž řešení stojí mnohem více peněz i energie.

Co očekávat u hygienisty:

  • hygienista musí zuby nejprve vyčistit, zbavit povlaků a zubního kamene.
  • přeměří výšku a hlavně šíři jednotlivých prostor, vybere pro každý vhodný mezizubní kartáček se správnou tvrdostí a délkou vláken a určí, která místa je potřeba čistit kartáčkem, která nití a kde se vyplatí pomůcky kombinovat.
  • nacvičí s Vámi i zacházení s mezizubními kartáčky

Léčebná náplň dentální hygieny umožňuje při pravidelné aplikaci spolehlivě předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. V první řadě jde o profesionální čištění zubů a ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene a všech nánosů a pigmentací, jenž do úst nepatří, a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst.

Hygienisti se však také zaměřují na preventivní a vzdělávací činnost. Po prvním vyšetření tedy ošetřující lékař informuje o stavu ústní dutiny, vysvětlí co je zubní kámen, zánět paradoxu, jak tato onemocnění vznikají, jak je léčit a předcházet jim. Výuka správné péče o zuby a dásně, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a nevhodných pomůcek pro čištění zařazujeme mezi jedny z nejúčinnějších forem prevence vzniku zubního kazu a parodontitidy.

Poskytujeme dentální hygienu v moderně vybavené ordinaci, vysokou profesionalitu, špičkovou kvalitu prováděných výkonů, jejich bezbolestné a maximálně šetrné provedení, dokonalou informovanost vedoucí k dokonalému stavu chrupu. Péči pacientům poskytují diplomovaní specialisté dentální hygieny se zkušenostmi v odboru a náležitou odbornou praxí, která zajistí špičkovou kvalitu prováděných výkonů, Vaši spokojenost a především zdravé zuby.

Správná dentální hygiena spolu se sestavením individuálního hygienického programu jsou základním předpokladem pro zdravé zuby po celý život. Navíc mnohdy i u zdravých zubů pouhé odborné odstranění pigmentací (způsobených pitím kávy, koly, čaje či kouřením) způsobuje spokojenější a zářivější úsměv!

 

MÁTE DOTAZ NEBO ZÁJEM O KONZULTACI?

Nebo zavolejte na

+420 775 123 528