Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Dentální hygiena

Proč pravidelně docházet na dentální hygienu? A jak vlastně vypadá čas strávený se zubní hygienistkou?

K jakým komplikacím může vést zanedbaná péče o zuby? A máme si je skutečně čistit bezprostředně po každém jídle?

Při první návštěvě zhodnotíme stav dutiny ústní, vysvětlíme a ukážeme, co je v pořádku a co je naopak špatně. Když narazíme na něco, co v pořádku není, vysvětlíme Vám příčinu vzniku problému. Také Vám ukážeme jak tomu předcházet. Zubní plak a zubní kámen bývají hlavní příčinou onemocnění, jako je zubní kaz, zánět dásní, parodontitida a také vzniká onen nepříjemný zápach z úst.

Následně dentální hygienistka odstraní zmineralizované nánosy plaku (zubního kamene). Toto odstranění se ne vždy povede hned při první návštěvě. Proto je někdy zapotřebí pacienta pozvat na dočištění. Toto vždy už individuálně zhodnotí dentální hygienistka dle stavu pacienta.

Po odstranění zubního kamene je potřeba povrch zubů ještě zaleštit. Existují dvě možnosti. První je depurace zubů pomocí kartáčku a pasty, nebo efektivnější druhá metoda – pískování zubů.

Součástí dentální hygieny je i podrobná instruktáž správné techniky čištění zubů. Důkladná domácí péče je jedním ze základních předpokladů pro zdravé zuby a dásně. Často se setkávám s lidmi, kteří se velmi diví, že jejich zuby či dásně nejsou v dobrém stavu, a přitom si zuby pravidelně čistí. V takovém případě je s největší pravděpodobností na vině jejich špatná technika čištění zubů. Důležité je také si uvědomit, že samotný kartáček a pasta nestačí. Zub má pět plošek, které je potřeba vyčistit. Je tedy nutné používat i mezizubní kartáčky a zubní nit. Právě nedostatečně čištěný mezizubní prostor je častou příčinou onemocnění dásní. Hygienistka či lékař vám poradí, jaký zubní kartáček máte používat a co je hlavní, doporučí vám, které z palety mezizubních kartáčků jsou pro vás vhodné. A nedivte se, když budete odcházet s několika velikostmi kartáčků na čištění mezizubí. Jen málokdo je takový šťastlivec, že má všechny mezizubní prostory stejně veliké.

Posledním krokem je kontrolní návštěva u hygienistky v individuálně stanoveném čase. Specialista se přesvědčí, zda jste zvládli techniku čištění chrupu tak, aby byla vaše denní ústní hygiena co nejefektivnější. Případně provede reinstruktáž správné péče o zuby a dásně.

Dále nabízíme

  • Ordinační bělení

Nejprve zubní lékař nebo dentální hygienistka důkladně očistí zuby rotačním kartáčkem a leštící pastou. Poté izoluje dásně speciálním gelem, který je chrání.

V případě, že máte zájem o rychlé a profesionální vybělení zubů, tak nejprve navštivte svého stomatologa nebo naše pracoviště, kde si sjednáte schůzku s dentální hygienistkou. Na základě konzultace a zhodnocení stavu tvrdých i měkkých tkání se stanoví další postup pro proceduru bělení zubů.

  • Domácí bělení zubů

 V případě, že máte zájem o profesionální vybělení zubů, tak nejprve navštivte svého stomatologa nebo naše pracoviště, kde si sjednáte schůzku s dentální hygienistkou. Na základě konzultace a zhodnocení stavu tvrdých i měkkých tkání se stanoví další postup pro proceduru bělení zubů.

  • Dentální šperk

V současné době se čím dál více klade důraz na krásné a zdravé zuby. Setkáváme se s řadou nových trendů. Posledním hitem a zároveň takovou „třešničkou na dortu“ jsou dentální šperky aplikované na povrch zubů. Jedná se o naprosto bezpečnou a neškodnou ozdobu.

Ceník - dentální hygiena a bělení zubů
Ordinační bělení
Bělení 45 min - 3 vrstvy 7 000 Kč
Bělení 30 min - 2 vrstvy 5 500 Kč
Dobělení 15 min - 1 vrstva 3 500 Kč
Cena pro dvě osoby bělení najednou (2x30 minut - 2x2 vrstvy) 9 500 Kč
Domácí bělení zubů
Domácí bělení (včetně nosičů, dentální hygieny a bělícího gelu na 10 - 14 dní) 4 500 Kč
Vytvoření otisku a nosiče na bělení 1 500 Kč
Nosič na gel 1 000 Kč
Domácí + ordinační bělení
Dentální hygiena + nosiče + gely + 3x15 minut ordinační bělení 10 000 Kč
Dentální hygiena
První návštěva - kompletní péče s pískováním 1 600 Kč
První návštěva - kompletní péče bez pískování 1 100 Kč
Dentální hygiena do 12 let 600 Kč
Kontrolní návštěva - do 3 měsíců (30 min) 900 - 1100 Kč
Instruktáž a motivace dětského pacienta 450 Kč
Instruktáž a motivace dospělého pacienta 650 Kč
Doplňkové služby
Dentální šperk 950 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: