Poradíme Vám na +420 775 123 528, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář

Transplantace vlasů

Vypadávají vám předčasně vlasy? Trápí Vás velké kouty? Nebo Vám nerostou vousy? Máme řešení! 

Problémy s předčasnou ztrátou vlasů jsou obvykle dědičného rázu a postihují častěji muže než ženy. Důvodem bývá velké množství hormonu testosteronu, který se ve větší míře vyskytuje právě u mužů. Naším řešením je transplantace vlasů.

V minulosti znamenal tento zákrok velmi nepříjemný zážitek a pacient kromě toho musel po operaci počítat s výraznou jizvou. Náročná operace a nekonečné hojení je však dnes již minulostí. Díky moderním metodám se mohou pacienti trvale zbavit problémů spojených se ztrátou vlasů.

V čem spočívá transplantace vlasů?
Transplantací vlasů se míní přesun vlastních vlasových folikulů, které nepodléhají androgenetické alopecii, na místa, kde vlasy řídnou nebo již nerostou. Jedná se tedy o Vaše vlastní vlasy, které mají v nové oblasti stejné vlastnosti jako v místě odběru. Přirozeně rostou, můžete je stříhat, barvit, apod. Nutno však poznamenat, že jejich plnohodnotný růst začíná až po delší době od této procedury a výsledek transplantace vlasů lze hodnotit až po 6–12 měsících od zákroku. Rychlost růstu je zcela individuální.

 A. Metoda FUE (=follicular unit extraction)

Transplantace metodou FUE začíná umrtvením zátylku v lokální anestezii. Následně se odeberou jednotlivé štěpy z tvz. dárcovské oblasti. Protože se odebírají štěpy každý zvlášť, je tato metoda o něco náročnější než tzv. strip metoda. Vzniknou drobné ranky o průměru 0,75 – 1 mm, které se samovolně zahojí a pokožka zůstane prakticky bez jizvy.

Jednotlivé štěpy obsahují průměrně dva vlasy, které se mohou dále připravovat a třídit pod mikroskopem nebo se jen uchovají ve výživném médiu. Po dokončení odběru se vlasové štěpy rovnou transplantují na určené místo postižené ztrátou vlasů.

Výhodou této techniky je velké množství ranek, které se spontánně bez nutnosti šití zcela zahojí. Odběr je možno provádět na celé vlasaté části hlavy, včetně oblasti spánků, a oproti Strip metodě neexistuje ztráta citlivosti části hlavy nad odběrovým místem. Nevyskytují se ani komplikace jako jsou záněty, abscesy či krvácení.

Shrnutí metody FUE ve třech fázích

  1. Odebrání vlasového foliklu z týlní oblasti speciálním nástrojem (puncherem) o průměru 0,75 až 1 mm.
  2. Následuje zpracování a příprava vlasových folikulů k transplantaci.
  3. Vlastní aplikace vlasů do předem připravené oblasti pomocí speciálního implantéru.

Celková doba operace se odvíjí od počtu odebraných vlasů a pohybuje se v průměru od 6-9 hodin. Při jednom sezení se transplantuje kolem 2.000-2.500 vlasů.

B. Metoda DHI (=direct hair implantation)

DHI metoda je jednou z nejnovějších a nejúčinnějších technik pro transplantaci vlasů. Její podstatou je nastřelení vlasových štěpů do bezvlasé oblasti speciálním implantačním perem.

Metody FUE a DHI se příliš neliší. DHI metoda také pracuje s jednotlivými štěpy, je však specifická ve způsobu jejich vkládání do určené oblasti. Při metodě DHI se do speciální duté jehly odebere pouze jeden štěp a ten se ihned toutéž jehlou vsadí přímo do pokožky v cílové oblasti (není tedy nutné zpracování a příprava vlasových folikulů k transplantaci).

Jak to probíhá?

Nejprve si u nás domluvíte schůzku s naším konzultantem, který vám podrobně vysvětlí jak celý zákrok probíhá, proberete vaše cíle a budoucí výsledky, na které se budete moct těšit. Náš terapeut sám zákrok podstoupil, tudíž vám může snadno odpovědět na jakoukoliv otázku. Pokud se rozhodnete do toho jít s námi, vyfotíme si vás a fotografii pošleme lékaři, který posoudí, zda je zákrok možný. Jakmile dostaneme od lékaře informace, obdržíte od nás cenovou nabídku, domluvíme se na termínu  a podepíšeme smlouvu se všemi podrobnostmi. První den se ubytujete v hotelu, který také zajistíme. V den operace vás na klinice bude hned ráno čekat předoperační vyšetření a poté následuje samotná transplantace. Po zákroku následně dostanete balíček přípravků k pooperační péči a veškeré důležité dokumenty. Den po zákroku proběhne na klinice kontrola a obvazy vám budou sundány. Zároveň budete poučeni, jak se o transplantované vlasy správně starat a můžete již vyrazit domů.

Jak podpořit růst nově transplantovaných vlasů?

Vynikajícím prostředkem pro podporu růstu transplantovaných vlasů je plazmaterapie. Nejprve vám bude odebráno potřebné množství krve, která bude opatrně zpracována a plazma se šetrně odstředí. Ta vám bude následně plikována do vlasové části pokožky v místech provedené transplantace. Plazmoterapií podpoříte růst vlasů a hojení pokožky, jelikož tento proces nastartuje a jednoznačně posílí regenerační procesy v těle.

Co mohu od transplantace očekávat?

Výsledná hustota vlasů v transplantované oblasti je ovlivněna řadou faktorů, nejvíce pak použitou technikou transplantace. Efektivitu lze zvýšit jedině dalším zákrokem, protože velkým limitem dostupných metod je vzdálenost mezi jednotlivými transplantovanými folikuly. Toto dozahušení vlasů se pak provádí zpravidla rok po první operaci. Množství potřebných zákroků je individuální dle rozsahu ztráty vlasů.

Ceník - trichologie
Vstupní konzultace (Vstupní dotazník, kopletní diagnostika, vyšetření kamerou) 500 Kč
Další kontrola 150 Kč
Rozbor krve 800 - 2500 Kč
Opakované vyšetření kamerou 100 Kč
Mezoterepie vlasů (1 ošetření) 3 500 Kč
Plasmoterapie vlasů (1 ošetření)  3 500 Kš
Transplantace vlasů od 50.000 Kč
Šampony cena dle produktu
Balíček stimulace proti vypadávání vlasů
3x mezoterapie kmenovými buňkami + vitamíny 4 500 Kč
1x Plazmolifting 1 500 Kč
4x mezoterapie + 2x plazmolifting 9 000 Kč
1x mezoterapie vitmaíny 700 - 1500
1x mezoterapie kmenovými buňkami 2 500 Kč

Máte otázku? Nebojte se zeptat.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy nebo Vás objednáme na osobní nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Infolinka a objednávky +420 775 123 528

Kontaktní formulář: