Rozložení tuků, svalů a vody v těle

Znát svůj zdravotní stav znamená předcházet onemocněním, mít nad svým zdravotním stavem opravdovou kontrolu a vést dlouhý a kvalitní život. Klinika Medical Institut díky špičkovému vybavení preventivní medicíny a ve spolupráci s nejlepšími odborníky nabízí celkové vyšetření zdravotního stavu, které je provedeno na jednom místě, v jeden den a v pohodlně a naší kliniky jako rozbor tuku, svalů a vody v těle.

Vyšetření zobrazí tři jedinečné a přesné výsledky

Z čeho je složené moje tělo?

Tato část uvádí přesnou analýzu tělesné kompozice se standardním doporučením hodnot celkové hmotnosti těla, hmotnost kosterního svalstva, tělesného tuku, celkové vody v těle  a čisté hmotnosti bez tuku. Můžete tak porovnat naměřené hodnoty s doporučenými hodnotami a také si můžete spočítat poměr tuků a svalů.

Jsem obézní?

Ukazuje obezitu podle známých, ale již ne tak přesných parametrů. Index tělesné hmotnosti  je sice obecně známý ukazatel, který ale pouze porovnává celkovou váhu a výšku měřené osoby. Procento tuku v těle je lepší ukazatel pro diagnózu obezity, ale pokud osoba zhubne v pase i bocích, tak se poměr nezmění. Mnohem důležitější je oblast vnitřního tuku více než 10 bodů, je známa jako abdominální obezita. Poslední hodnota ukazuje stupeň bazálního metabolizmu což je minimální energie, potřebná pro zachování životních funkcí, v klidovém stavu. Je to velice důležitá hodnota jak pro léčbu obezity, tak pro tvorbu a udržení svalové hmoty.

Jak jsem na tom s odečtem tělesného tuku?

Ukazuje vyváženost celého těla. Netuková tkáň v segmentech ukazuje, jak dobře je vyvážená vaše levá a pravá polovina těla a také v jakém poměru je horní a dolní polovina těla.

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?