Redukce a modelace prsou

Modelace prsou dodá hrudníku mladistvý vzhled, obnoví jejich atraktivitu a výrazně uleví i od bolestí zad.

  • úleva od bolesti zad z nadměrného objemu prsou
  • mladistvý vzhled hrudníku
  • pozvednutí a modelace prsou pro opětovný atraktivní vzhled
  • modelace ňader do požadovaného tvaru a velikosti
  • komplexní úprava včetně dvorce a bradavky

Paula Wild na klinice Medical Institut v Plzni podstoupila zvětšení prsou implantáty Mentor.

Většinou se jedná o komplexní úpravu prsou – bradavky, dvorce a modelaci prsní žlázy. Mnohé pacientky trpí bolestmi zad způsobenými nadměrným objemem ňader nebo jejich nízkým posazením. Redukce a modelace prsou se naskýtá jako řešení i pro ty, které chtějí dodat svému poprsí opětovný mladistvý vzhled. Důvodem k tomuto zákroku může být buď estetika či výrazná asymetrie prsní žlázy.

Zákrok trvá přibližně dvě hodiny, konkrétní čas se odvýjí od rozsahu odebírané tkáně a způsobu provedení modelace. Délka i tvar řezu jsou individuální, existuje několik variant: okolo dvorce, boční, v podprsní rýze, ve tvaru písmene „T“ (vertikálně od dvorce dolů do podprsní rýhy). Indikace závisí na konzultaci s lékařem a rozsahu úpravy prsou.

Po zákroku musíte minimálně týden dodržovat klidový režim a striktně se řídit nařízením lékaře. V prvních 4 – 6 týdnech doporučujeme vyvarovat se sportovním aktivitám, sauně, soláriu, zvýšené tělesné námaze apod. V tomto období klientka nosí speciální kompresní podprsenku, jenž zajišťuje optimální oporu prsou a správné hojení.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?