Modelace prsou dodá hrudníku mladistvý vzhled, obnoví jejich atraktivitu a výrazně uleví i od bolestí zad.

  • úleva od bolesti zad z nadměrného objemu prsou
  • mladistvý vzhled hrudníku
  • pozvednutí a modelace prsou pro opětovný atraktivní vzhled
  • modelace ňader do požadovaného tvaru a velikosti
  • komplexní úprava včetně dvorce a bradavky

Paula Wild na klinice Medical Institut v Plzni podstoupila zvětšení prsou implantáty Mentor.

Většinou se jedná o komplexní úpravu prsou – bradavky, dvorce a modelaci prsní žlázy. Mnohé pacientky trpí bolestmi zad způsobenými nadměrným objemem ňader nebo jejich nízkým posazením. Redukce a modelace prsou se naskýtá jako řešení i pro ty, které chtějí dodat svému poprsí opětovný mladistvý vzhled. Důvodem k tomuto zákroku může být buď estetika či výrazná asymetrie prsní žlázy.

Jak to probíhá?

V první řadě přijdete na konzultaci s chirurgem, který Vám vysvětlí co operace obnáší, pohovoří s Vámi o vašich důvodech pro operaci. Pak se domluvíte na datu operace a zařídíte si předoperační vyšetření. Zákrok trvá přibližně dvě hodiny, konkrétní čas se odvíjí od rozsahu odebírané tkáně a způsobu provedení modelace. Délka i tvar řezu jsou individuální, existuje několik variant: okolo dvorce, boční, v podprsní rýze, ve tvaru písmene „T“ (vertikálně od dvorce dolů do podprsní rýhy). Indikace závisí na konzultaci s lékařem a rozsahu úpravy prsou. Po operaci je vhodná hospitalizace 1-2 dny.

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace
Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

  • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii). 

  • Sono prsou nebo mammografické vyšetření, aby se vyloučilo onemocnění prsou. 

Po operaci

Po zákroku musíte minimálně týden dodržovat klidový režim a striktně se řídit nařízením lékaře. V prvních 4 – 6 týdnech doporučujeme vyvarovat se sportovním aktivitám, sauně, soláriu, zvýšené tělesné námaze apod. V tomto období klientka nosí speciální kompresní podprsenku, jenž zajišťuje optimální oporu prsou a správné hojení.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?