Důvody pro volbu tohoto ošetření jsou jasné:

  • operace nemá žádná zásadní omezení
  • jizvička po zákroku není viditelná
  • ohleduplný zákrok se provádí pouze v místním znecitlivění
  • krvácivost a otoky jsou minimální
  • doba rekonvalescence je velmi krátká

Odstávající ušní boltce jsou poměrně častou vrozenou vadou, a ačkoliv nejsou zdravotním problémem, mohou řadě lidí být krajně nepříjemné.

Jako řešení se nabízí plastika uší, neboli otoplastika; poradí si jak s odstálými, tak i deformovanými ušními boltci. Mezi často operované patří u tohoto druhu zákroku i děti, jež ho mohou podstoupit po ukončení růstu ušních boltců, tzn. přibližně po nabytí 6 let. V tomto věku jsou také schopny spolupracovat s chirurgem (u menších dětí je tedy nevhodné k tomuto přistupovat). Naopak pro dospělé neexistují žádná omezení, záleží jen na jejich rozhodnutí, zda-li chtějí změnit svůj vzhled a netrápit se jím.

Při výkonu je řez veden v záhybu za ušním boltcem, tím pádem je výsledná jizvička velice nenápadná a schovaná, neviditelná. Po uvolnění kůže vymodeluje lékař chrupavku a nakonec boltce přitáhne k hlavě stehy. Procedura trvá 1 až 1,5 hodiny a provádí se pouze ambulantně, za místního znecitlivění.

Naše klinika využívá moderní postup, jenž je velmi šetrný. Způsobuje pouze minimální krvácivost, co nejméně otoků a rekonvalescence trvá velmi krátce.

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?