Jste kuřák, vykonáváte náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost, potřebujete regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti?  Trpíte bolestmi hlavy, zvýšenou únavou, bolesti nohou, poruchy spánku, nebo máte psychické problémy nebo deprese?

Oxygenoterapie využívá příznivého působení kyslíku na lidský organismus. Pro většinu lidí představuje vdechování kyslíku naprostou přirozenou a běžnou záležitost, která je sice pro život nezbytná, ale málokdo za ní hledá hlubší význam. Oxygenoterapie je však velmi účinná léčebná metoda, která s sebou navíc nepřináší žádné škodlivé vedlejší účinky.

Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu. Tím se zvýší rovněž koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání.

V případě, že tělu přísun kyslíku zvýšíme, buňky mohou produkovat více energie, dochází rovněž k urychlení růstu a regeneraci, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí.

Pomocí oxygenoterapie

  • zvýšíme tělesnou výkonnost při sportování
  • zlepšíme energetický stav organismu
  • posílíme imunitní systém
  • kyslíková terapie oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti
  • odbourává stres
  • pomáhá zbavit se migrény

Doba ošetření

Celá procedura trvá zpravidla půl hodiny. Po ukončení terapie se člověk cítí lépe, kyslík napomáhá celkové regeneraci organizmu a zpomaluje jeho stárnutí. Výrazně snižuje pocit stresu, posiluje imunitní systém při infekcích a oslabení organismu. Zlepšuje energetický stav organismu a snižuje nepříznivé dopady špatných ekologických podmínek na zdraví.

Kontraindikace

– epilepsie, zvýšená činnost štítné žlázy a tato procedura se nedoporučuje také osobám po transplantaci orgánů.

Inhalace kyslíku

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Mudr. Kristýna Junková

Mudr. Kristýna Junková

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?