Na našem těle, resp. na kůži, se vyskytuje celá řada nezhoubných výrůstků, mateřských znamének, pih, bradavic, lézí a névů. Zpravidla většina z nich vzniká formou nezhoubného bujení buněk. Nečekaně však může dojít k nenadálé změně a po letech klidu může dojít k rakovinovému bujení. Z tohoto důvodu je doporučujeme včas diagnostikovat a případně odstranit.

  • bezbolestné odstranění
  • bez vzniku jizev
  • rychlé ošetření
  • bez nutnosti rekonvalescence

Oproti dřívějšímu způsobu chirurgického vyříznutí převládá dnes využití specializovaného laserového zákroku za použití speciálního vysoce účinného a výkonného laseru, tzv. erbiového neboli odpařovacího laseru. Využitím pulzního laserového paprsku, který se primárně váže v buněčné vodě, postupně odpařujeme výrůstky kdekoliv po těle.

Pro pacienta je tento způsob nesmírně jemný a šetrný. Vše trvá pouhých několik vteřin, bez výrazného krvácení, bez šití. Ošetřované místo se samo zhojí, nehrozí tedy vznik jizviček, nepotřebujete ani žádné další kontroly.

Zákrok nebolí, při samotném ošetření pacienti popisují mírně palčivý pocit. Menší kožní projevy lze odstraňovat bez znecitlivění. U těch větších se pro pohodlí klienta používá lokální znecitlivění.

Omezení po laserovém ošetření pigmentace jsou minimální. Ošetřovaná oblast se obvykle zhojí za 2 až 3 dny, kdy se na ošetřeném místě se vytvoří malý stroupek, jenž v řádu několika málo týdnů zcela zmizí, spolu se zarudnutím či nepatrnou jizvičkou. Týden po ošetření nedoporučujeme koupání ve vaně, používejte raději sprchu. Během této doby nenavštěvujte saunu ani neprovozujte sport, při němž dochází k pocení. Po terapii chraňte ošetřené místo před slunečními paprsky. Doporučujeme kvalitní přípravky s vysokým UV faktorem (např. 50). Je možné použít též prostředky s účinnými zklidňujícími látkami.

MUDr. Antonín Nechvátal

MUDr. Antonín Nechvátal

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?