• okamžité vyhlazení tváře a vrásek
 • dostavba kontur obličeje
 • efekt vydrží až 5 let
 • okamžitě viditelné výsledky 
 • bez rizika a nutnosti rekonvalescence

Lifting měkkých tkání obličeje a těla s odstraněním vrásek. Jde o minimálně invazivní vektorový lifting pomocí tzv. mezonití, které se pomocí jehly aplikují do povolených tkání, kde stimulují tvorbu kolagenu a vytvářejí nové sítě, neboli kolagenovou “kostru”. Při mezoliftingu se používají mezonitě z polydioxanonu obaleného kyselinou hyaluronovou. Tento materiál je plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolává nežádoucí reakce na cizorodý materiál, v plastické chirurgii se používá již dlouhá léta. V těle se rozloží na vodu a oxid uhličitý, jež se přirozeně absorbují. Při proceduře nevznikají alergické reakce, netvoří se modřiny ani výraznější otoky, nit se zcela bezpečně vstřebá během 6 až 8 měsíců. Následné vypnutí a zpevnění tkání trvá až 5 let.

V případě extrémního povadnutí pleti doporučujeme po roce dopich 4 nití.

Tato metoda je velice vhodná pro odstranění drobných vrásek kolem rtů, pokleslého obočí a vrásek mezi ním, vrásek kolem očí, nosoretních záhybů. Aplikace mezonití se ovšem neomezuje pouze na obličej. Touto unikátní metodou se rychle, účinně a bezpečně odstraňují rýhy a povislá kůže na krku, bradě, v oblasti dekoltu, ale také na pažích, hýždích a břiše. Dále vyrovnává povrch kůže po liposukci, vhod přijde i klientům necitlivým na botulotoxin.

Velkou výhodou oproti běžným nevstřebatelným zlatým či platinovým nitím nebo nevstřebatelnému stehovému materiálu je jeho naprostá neviditelnost, důležitá zejména u klientů s tenkou, jemnou nebo povislou pokožkou. Naopak hrubé, nevstřebatelné nitě prosvítají a jsou viditelné.

Na jakém principu facelift vstřebatelnými nitěmi funguje ?

Nejdříve se pomocí jehly do problémové oblasti zavede potřebný počet nití. Na výběr přitom máte ze dvou metod, dle Vašeho problému:

 1. Nitě se aplikují do podkoží coby tzv. síť, kde na sebe následně navážou kolagen a tím zajistí vyplnění struktury pokožky v aplikované oblasti. Díky tomu pleť opět získá svůj ztracený objem a vrásky se vyhladí.
 2. Aplikují se liftingové nitě s vypínacím účinkem

Pokud však máte pokožku výrazně povislou, je zapotřebí aplikovat speciální tzv. liftingové nitě, které vypnou povislou pokožku a obnoví kontury obličeje či krku. Tyto nitě mají hrubší povrch, díky kterému dokáží zcela neviditelně ukotvit podkoží a tím vyhladit a znovu vypnout kontury. K těmto nitem se přidávají i mezonitě, aby byla zajištěna síť pro navázání kolagenu.

Navázaná kolagenová síť v pleti zůstává i po vstřebání nití, proto si můžete užívat dlouhodobé vyhlazení vrásek bez rizika a bez skalpelu.

Mezi nejdůležitější výhody patří to, že zákrok nevyžaduje žádnou speciální přípravu předem, anestezii ani řez. Procedura je časově nenáročná, cenově dostupná, s minimálními vpichy. Bez nutnosti rekonvalescence. Proto se můžete ihned zapojit do svých každodenních aktivit a pokračovat v obvyklé péči o tělo a obličej. Navíc má tato metoda okamžitý výsledek s kumulativním efektem, který narůstá několik měsíců.

Kontraindikace

 • infekční onemocnění (např. chřipka)
 • psychické poruchy
 • náchylnost k tvorbě keloidních jizev
 • těhotenství
 • některá krevní onemocnění
 • nádory

K proceduře facelift vstřebatelnými nitěmi je nutné si pořídit speciální zpevňující a modelující masku na obličej, již můžete zakoupit na recepci Institutu Krásy.

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Mudr. Kristýna Junková

Mudr. Kristýna Junková

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?