Lifting Hýždí

  • zlepšení projekce hýždí a dodání plnosti
  • pozvednutí povislé kůže pod zadečkem
  • vyhlazení celulitidy
  • lze využít aquafilling, výplně nebo vlastní tuk
  • bez použití skalpelu a bez jizev
  • šetrný zákrok

Hromadění tuku v zadečku a jeho nežádoucí tvar jsou dnes příkladem estetické vady, jež trápí mnoho žen. I celkově štíhlý člověk může mít objemnější, spadlé nebo naopak nevýrazné hýždě, což zapříčiňuje nejen životospráva či životním styl, ale i genetika.

Gluteoplastika je estetická operace k úpravě tvaru a plnosti hýždí. Její oblíbenost roste každým rokem. Korekce tvaru hýždí je žádaná z mnohých důvodů. Nejčastěji z estetických, jsou ale i zdravotní důvody při vrozených asymetriích nebo hypoplaziích, defektech hýždí po operacích, zánětech nebo úrazech.

U nás můžeme zvýraznit siluetu hýždí můžeme pomocí syntetických výplní aquafilling, cristal nebo vlastním tukem

Díky operaci dochází také k vyhlazení dolíčků celulitidy a zpevnění pokožky.

Zvětšení hýždí umělými výplňovými materiály je méně méně častá metoda, neboť má mnoho nevýhod a tou hlavní je nutnost aplikovat větší objemy výplně, což s sebou nese větší riziko možných komplikací a samozřejmě vyšší cenu. Dalším je, že se nejedná o permanentní materiál a tudíž se musí výkon opakovat přibližně každých 12-16 měsíců. Výhodou je pak jednoduchost a nenáročnost. Komplikace kterou výplně mohou přinést je pak možná migrace materiálu nebo jeho opouzdření bolestivou jizvou.

Nejčastěji využívanou metodou u nás na klinice je Brazilian Butt Lift, lipotransfer tukových buněk pomocí speciální kanyly, kdy tukové buňky slouží jako kvalitní výplňový materiál. Odebírají se z jiné problematické části těla, zůstávají živé a přirozeně splývají s podkožím. Výhodou zákroku je tělu vlastní materiál, čímž nevzniká odmítavá nebo alergická reakce těla, díky čemuž dochází i k rychlému hojení. Zákrok je navíc celkově šetrnější. Tato metoda je téměř permanentní, protože buňky neztrácí vitalitu a pokud klient přibere celkově, přibírá rovnoměrně i v oblasti zadečku. Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii, k výkonu samotnému stačí pouze vpichy speciální kanylou, zákrok se tak obejde bez jizev. Množství aplikovaného tuku závisí na požadavcích klienta, popsána je aplikace 50-450 ml tuku do jedné hýždě.

Nevýhodou metody je skutečnost, že část tuku se vstřebá a těžko se dá odhadnout skutečné množství, které se přihojí. Reálný odhad uvádí přihojení 60-70 % tukové tkáně. Pro dosažení požadovaného výsledku je proto nutné výkon někdy opakovat.

Zmenšení hýždí je možné docílit liposukcí nebo operací, ale nese to sebou většinou redukci přebytečné kůže a podkoží. Jiné metody zmenšení jako ultrazvuková kavitace, kryolipolýza apod. se s větším či menším efektem také využívají.

 

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?