Lift paží

Povislá kůže zdaleka není jen otázkou obličeje a krku, povolení se může objevit i na našich pažích, kde pak tvoří nepříjemné kožní nadbytky. Děje se to dokonce velmi často, zejména u žen, které se pak potýkají s tzv. „závěsovitými“ tricepsy. A příčina? Nejčastěji výrazný váhový úbytek nebo jednoduše věk. I tohle je ale problém, se kterým si současná estetická medicína umí hravě poradit.

Lifting paží je vhodný provést po ustálení váhových výkyvů, nikoliv pokud pacient plánuje další snižování váhy.

Jak to probíhá?

Nejprve vás čeká konzultace, na které vám plastický chirurg vysvětlí vše o zákroku a následné rekonvalescenci. Odpoví Vám na veškeré Vaše dotazy a pak se domluvíte na datu operace a předoperačních vyšetřeních. Operace se provádí v celkové anestezii a zpravidla trvá 1,5-2 hodiny. Lékař vede řez v podpažní jamce nebo podél vnitřní strany paže. Odstraní přebytečnou kůži a podkoží a vytáhne povislou kůži nahoru. Pokud je potřeba kombinuje se zákrok společně s liposukcí. V závěru operace, rány zašije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní obvazy. Následující den po zákroku lékař odstraní drény a navlékne kompresivní prádlo.

Operovaná oblast může být po výkonu oteklá, mohou se objevit modřiny a pacient někdy cítí bolest, kterou je možné tišit běžnými analgetiky. Pacient zůstává 1 až 2 dny po výkonu na klinice, záleží na pooperačním stavu a rozsahu zákroku.

Pro zdárné hojení a optimální výsledek operace je důležité dodržovat svědomitě veškerá doporučení a rady operatéra. Nepřetržité nošení elastického prádla a šetření paží jsou prvním předpokladem úspěšné rekonvalescence. Je také důležité paže po dobu 2 až 3 týdnů po zákroku nezatěžovat a celkově dodržovat klidový režim.

Plastiku paží je možné podstoupit celoročně, nicméně letní měsíce nejsou ideální, protože vlivem vyšší teploty dochází k větší tvorbě otoků a operační rána se může obtížněji hojit.

V případě zákroku v celkové anestezii je třeba mít předoperační vyšetření!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace

  • Předoperační vyšetření nesmí být starší 14-ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry

FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment

  • Vyšetření

Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

plastický chirurg

MUDr. Patrik Paulis

MUDr. Patrik Paulis

Plastický chirurg