Hydrocolon výplach střeva

Medical Institut Plzeň Vám pomůže s důkladným vyčištěním střev. Účinná prevence rakoviny střeva a civilizačních chorob!

Čistota a osídlení kvalitní mikroflórou jsou důležité nejen pro správnou funkci tlustého střeva, ale, jak se stále častěji ukazuje, i pro mnohé další tělesné pochody. Vzhledem k anatomickému utváření střeva se tento orgán stává náchylným k ulpívání zbytků procházející stravy, které zde mohou setrvávat týdny, měsíce ba i léta. Toto vede k poškození střevní sliznice, čímž dochází k narušeni jeho funkce a k vstřebávání různých toxických látek. Ty pak dále tělo poškozují.

 • účinná prevence rakoviny
 • důkladná očista těla
 • detoxikace organismu
 • nastartování metabolismu
 • účinná metoda v boji proti kožním projevům, plicním chorobám či depresím

Tyto skutečnosti vedly již před mnoha staletími lékaře k zavedení léčebné metody spočívající v důkladném vyčištění tlustého střeva. Zkušenosti ukázaly, že tato léčba se hodí pro mnohá onemocnění, která se zažívacím traktem zdánlivě ani nesouvisejí. Můžeme jmenovat např. průjmy, zácpy, poruchy trávení, poruchy imunity. Vzhledem k tomu, že podle čínské medicíny tvoří tlusté střevo, plíce a kůže jeden orgán (což se v praxi opakovaně potvrzuje), je tato léčba plně indikována u všech plicních a kožních problémů, počínaje prostou vyrážkou a konče závažnými plicními onemocněními. Psychicky se poruchy tohoto energetického okruhu vynořují coby deprese, proto jako součást léčby depresí lze tuto terapii doporučit.

Ukazuje se také přímá souvislost mezi střevem a sousedními pohlavními orgány, proto při onemocnění tohoto systému, jak u mužů, tak u žen, s úspěchem tuto metodu používáme. Z dalších onemocnění, u nichž se výplach střeva setkává s úspěchem, můžeme jmenovat např. bolesti hlavy, kožní poruchy, alergie, únava, kloubní problémy, různá plísňová onemocnění, nadváhu apod. Metoda vyplachování tlustého střeva – hydrocolon – je především výbornou formou prevence, kosmetickou procedurou, dokonalou hygienou a vážným krokem k zeštíhlení a odstranění celulitidy

Kontraindikace:

Aplikaci této metody určí lékař. Projeví-li pacient zájem sám, měl by si nejprve uvědomit, zda netrpí následujícími nemocemi:

 • tuberkulóza střeva
 • nádor střeva
 • vředovitý zánět střeva
 • stavy po odebrání části střeva
 • vrozené deformace střeva

V těchto případech je možné provést hydrocolon po posouzení stavu lékařem a za jeho přítomnosti při výkonu.

Průběh terapie

Hydrocolon terapii vnímají pacienti jako příjemnou a navozující pocit pohody. Nezpůsobuje žádné bolesti či křeče. Pacient leží klidně na lůžku a trubičkou z plastu protéká voda do střeva. Vodu spolu s uvolněným střevním obsahem pak odvádí odtoková hadice v uzavřeném systému. Terapeut může jemnou masáži střevní stěny rozeznat případně problematické zóny a protékající vodu vést přímo do těchto oblastí. Rozpouštěcí účinky vody způsobí, že střevo znovu začíná pracovat a samočinně posouvá nahromaděný a stagnující střevní obsah.

Plán léčby

Přesný plán léčby pro jednotlivého pacienta může zvolit lékař podle charakteru onemocnění. Je však možně tuto terapii provést i bez lékařského doporučení, pokud se pacient drží výše zmíněných kontraindikací. Standardní postup by měl obsahovat několik kroků. Úvodní kúra se skládá nejméně ze 3 až 6 výplachů, následujících po sobě. Smysl tohoto kroku spočívá v tom, aby se ze střeva odstranily nejen nové usazeniny, ale i ty, které tam ulpívají týdny a měsíce. Samotný autor metody dr. Walker a někteří klienti nás přesvědčují o prospěšnosti i několika desítek procedur ročně. Kůru doporučujeme opakovat alespoň 2x ročně, a to především v období, kdy se čistí celá příroda, tzn. na jaře a na podzim, což ovšem není podmínkou.

Příprava pacienta na terapii a životosprávu v jejím průběhu

Má-li být terapie opravdu účinná, měl by se organismus vhodně připravit. Alespoň jeden den před prvním plánovaným výplachem doporučujeme stravu upravit následujícím způsobem:

 • všechna jídla mají být lehčí, nenadýmavá, spíše v kašovité formě
 • je vhodné zařadit obilné kaše (rýžové, jáhlové, pohankové apod.)
 • do měkka podušenou nenadýmavou zeleninu (mrkev, petržel , pórek apod.), zeleninové polévk
 • bílkoviny můžeme nahradit tradičními sojovými výrobky, jako je tepelně upravený sojový sýr tofu nebo tempech, případně sojové jogurty
 • naopak se snažíme vyhnout pečivu, masu, syrovému ovoci a zelenině, většímu množství luštěnin

Aby se při hydrocolonu důkladně pročistilo celé tlusté střevo, je třeba mít stravu takovou, která neulpívá na střevních stěnách a nenadýmá, tudíž stravu, jež tomuto čistícímu procesu napomáhá. A proto se po celé období průběhu léčby řídíme podobnými zásadami, jako den před zahájením výplachu. Po skončení prvního dne procedury dostanete od nás produkt firmy Profitness LACTOBACILUS ACIDOPHILUS (samostatně stojí 339 Kč), ten Vám zaručí obnovení střevní fóry a navodí zdravé prostředí ve střevech co nejrychleji.

Následná léčba

Tato kůra může zmírnit průběh mnoha onemocnění, lehčí formy některých neduhů může dokonce i sama odstranit. Pro údajné vítězství nad nemocí však nemusí tento krok plně stačit. Vzhledem k tomu, že tlusté střevo je jednou ze součástí složitějšího zažívacího systému, zánět nebo jeho jiná porucha se mnohdy neomezují pouze na tento orgán, ale nacházíme postižení i v jiných úsecích.

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Bc. Adéla Pavlíková DiS.

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?