Dnešní hektický způsob života nám všem dává pěkně zabrat; ubírá naši svěžest a vitalitu a odráží se i na vzhledu naší pleti. Zakročme proti tomu a zachovejme si naše mládí! S metodou Silhouette Lift – nejnovějším, velmi šetrným postupem na odstranění raných i pokročilejších známek stárnutí – to půjde snadno.

  • efektivní a zároveň nenáročné a bezpečné řešení pokleslé kůže
  • krátký ambulantní zákrok pod lokální anestezií
  • stačí jen jedno sezení, krátká rekonvalescence
  • pro ženy i muže z různých věkových skupin
  • přirozené omlazení, aniž by šel znát jakýkoli zásah!

Mnozí na sobě pozorují první známky stárnutí (jemné vrásky, pokles kontur obličeje, ztráta objemu tváře) už krátce po své třicítce. V tomto věku by však ještě neměli podstupovat náročné chirurgické zákroky, aby tyto jevy úspěšně zvrátili. Do nedávné minulosti tak neměli mladší lidé moc možností, kam se obrátit a jak bojovat se zhoršujícím se vzhledem. Pak ovšem přišla spásná alternativa k tradičním invazivním procedurám, Silhouette Lift – jednoduchá a ohleduplná, přitom ale účinná technika s mimořádnými dlouhodobými výsledky. Využít ji mohou muži i ženy jak v popsané věkové kategorii, tak samozřejmě i starší. Silhouette Lift ošetří nejen povadlou kůži v dolní části obličeje, prohloubené nosoretní či bradoretní rýhy, mimické vrásky, ale i například obočí (takže se může předejít operaci horních víček) a v případě potřeby i krk nebo hýždě. Přitom je miniinvazivní a nezůstávají po něm viditelné jizvy. Za výrazně svěžejší vzhled to je malá cena, že?

Procedura krok za krokem

Výkon probíhá na operačním sále pouze za místního znecitlivění, popřípadě také za analgosedace (lehkého přispání). Jedná se o miniinvazivní lifting obličeje prováděný jen nepatrnými řezy v oblasti spánků.

Odhalenými místy totiž vpraví lékař do pokožky speciální, biokompatibilní propylenová vlákna Silhouette (na každou polovinu obličeje čtyři) a přichytí je na předem označená místa. Tyto nitě jsou velice inovativní – v kožní struktuře se zachycují pomocí uzlíků a pohyblivých pohárků (a ne háčků), takže nedochází k poškození tkáně. Všechen použitý materiál je nevstřebatelný až na ony mobilní kuželíky. Ty nejprve umožní vláknu se pevněji umístit, a udržet tak napětí tkáně. Během několika měsíců se však plně absorbují, zatímco se nit obalí novým, postupně se zpevňujícím vazivem. Potom k udržení nití ve správné pozici postačí pouze drobnější uzlíky.

Celý zákrok netrvá déle než hodinu, při nejmenším rozsahu Vám dokonce zabere jenom 15 minut.

Výsledky a pooperační péče

Vrásky a ochabnutí v oblasti nosoretní rýhy, ústního koutku a na hraně dolní čelisti budou skoro rázem pryč. Účinky Silhouette Lift budete moct totiž pozorovat už na cestě domů v den zákroku. Po podstoupení tohoto miniinvazivního faceliftu nenahmatáte ani nepocítíte, že máte zavedená vlákna. Vzhledem k jejich nevstřebatelnosti Vám vypnutí pleti zůstane velmi dlouho; navíc lze nitě po pár letech opět přitáhnout, a tím efekt obnovit a prodloužit. Když si přinesete ke konzultaci fotografii před 10–15 lety, dokážeme Vám navrátit Váš svěží mladistvý vzhled. Proměňte se ve svoje mladší já s Medical Institutem!

Ihned po proceduře se mohou objevit drobné (výjimečně větší) modřinky a mírný otok. Ošetřovaná oblast bude také značně citlivější na jakékoli podněty, avšak během pár dní tento stav samovolně vymizí. Po řezech nezůstanou žádné viditelné jizvy. Po propuštění z kliniky by měl klient po 10 dní jen odpočívat v domácí péči. Během prvního týdne je nezbytně nutné nosit kompresní masku (pořídíte na recepci Institutu Krásy). Po dobu 14 dnů se také určitě vyvarujte prudkým pohybům a zvýšené fyzické námaze. Teprve poté se budete moct navracet ke svým běžným aktivitám. Nástup do práce doporučujeme po dalším týdnu.

Napadá Vás ještě něco, co byste rádi o Silhouette Lift věděli? Naši profesionálové rádi zodpoví Vaše dotazy!

MUDr. Alena Dvořáčková

MUDr. Alena Dvořáčková

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Milan Kuneš

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Mudr. Kristýna Junková

Mudr. Kristýna Junková

MUDr. Miloš Ondruš

MUDr. Miloš Ondruš

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?