Mezonitě

Nejnovější metoda vyhlazování vrásek a povadlé pokožky bez použití skalpelu. Jedná se o mini-invazivní techniku za pomoci aplikace tzv. mezonití, jejichž efekt lze spatřit okamžitě. Aplikace je téměř bezbolestná a efekt vypnutí pokožky přetrvává až 5 let.

 • okamžité vyhlazení tváře a vrásek
 • dostavba kontur obličeje
 • efekt vydrží až 5 let
 • okamžitě viditelné výsledky 
 • bez rizika a nutnosti rekonvalescence

Lifting měkkých tkání obličeje a těla s odstraněním vrásek. Jde o minimálně invazivní vektorový lifting pomocí tzv. mezonití, které se pomocí jehly aplikují do povolených tkání, kde stimulují tvorbu kolagenu a vytvářejí nové sítě, neboli kolagenovou “kostru”. Při mezoliftingu se používají mezonitě z polydioxanonu obaleného kyselinou hyaluronovou. Tento materiál je plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolává nežádoucí reakce na cizorodý materiál, v plastické chirurgii se používá již dlouhá léta. V těle se rozloží na vodu a oxid uhličitý, jež se přirozeně absorbují. Při proceduře nevznikají alergické reakce, netvoří se modřiny ani výraznější otoky, nit se zcela bezpečně vstřebá během 6 až 8 měsíců. Následné vypnutí a zpevnění tkání trvá až 5 let.

V případě extrémního povadnutí pleti doporučujeme po roce dopich 4 nití.

Tato metoda je velice vhodná pro odstranění drobných vrásek kolem rtů, pokleslého obočí a vrásek mezi ním, vrásek kolem očí, nosoretních záhybů. Aplikace mezonití se ovšem neomezuje pouze na obličej. Touto unikátní metodou se rychle, účinně a bezpečně odstraňují rýhy a povislá kůže na krku, bradě, v oblasti dekoltu, ale také na pažích, hýždích a břiše. Dále vyrovnává povrch kůže po liposukci, vhod přijde i klientům necitlivým na botulotoxin.

Velkou výhodou oproti běžným nevstřebatelným zlatým či platinovým nitím nebo nevstřebatelnému stehovému materiálu je jeho naprostá neviditelnost, důležitá zejména u klientů s tenkou, jemnou nebo povislou pokožkou. Naopak hrubé, nevstřebatelné nitě prosvítají a jsou viditelné.

Na jakém principu facelift vstřebatelnými nitěmi funguje ?

Nejdříve se pomocí jehly do problémové oblasti zavede potřebný počet nití. Na výběr přitom máte ze dvou metod, dle Vašeho problému:

 1. Nitě se aplikují do podkoží coby tzv. síť, kde na sebe následně navážou kolagen a tím zajistí vyplnění struktury pokožky v aplikované oblasti. Díky tomu pleť opět získá svůj ztracený objem a vrásky se vyhladí.
 2. Aplikují se liftingové nitě s vypínacím účinkem

Pokud však máte pokožku výrazně povislou, je zapotřebí aplikovat speciální tzv. liftingové nitě, které vypnou povislou pokožku a obnoví kontury obličeje či krku. Tyto nitě mají hrubší povrch, díky kterému dokáží zcela neviditelně ukotvit podkoží a tím vyhladit a znovu vypnout kontury. K těmto nitem se přidávají i mezonitě, aby byla zajištěna síť pro navázání kolagenu.

Navázaná kolagenová síť v pleti zůstává i po vstřebání nití, proto si můžete užívat dlouhodobé vyhlazení vrásek bez rizika a bez skalpelu.

Mezi nejdůležitější výhody patří to, že zákrok nevyžaduje žádnou speciální přípravu předem, anestezii ani řez. Procedura je časově nenáročná, cenově dostupná, s minimálními vpichy. Bez nutnosti rekonvalescence. Proto se můžete ihned zapojit do svých každodenních aktivit a pokračovat v obvyklé péči o tělo a obličej. Navíc má tato metoda okamžitý výsledek s kumulativním efektem, který narůstá několik měsíců.

Kontraindikace

 • infekční onemocnění (např. chřipka)
 • psychické poruchy
 • náchylnost k tvorbě keloidních jizev
 • těhotenství
 • některá krevní onemocnění
 • nádory

K proceduře facelift vstřebatelnými nitěmi je nutné si pořídit speciální zpevňující a modelující masku na obličej, již můžete zakoupit na recepci Institutu Krásy.

MÁTE DOTAZ NEBO ZÁJEM O KONZULTACI?

Nebo zavolejte na

+420 775 123 528