Ortopedie

Jsme moderní ortopedická ambulance v centru Plzně a naším cílem, je Vaše spokojenost. Jsme připraveni na Vaše obtíže s pohybovým aparátem, ať už jste po sportovním úrazu, nebo jste starší a trápí Vás jiná ortopedická onemocnění. Pokud Váš stav bude vyžadovat operaci, jsme schopni s Vámi Váš stav zkonzultovat a operaci zajistit.

Naše ortopedická ambulance dále nabízí

  • ambulantní vyšetření
  • operace 
  • léčba plazma + kyselina hyaluronová
  • Viskosuplementační léčba 

Ambulantní výkony provádíme přímo na našem pracovišti, jedná se o řešení problému tzv. kladívkových prstů, lupavých prstů a dalších. 

  • Kladívkové prsty

Tento problém se vytváří na nohou. Prst je v mezičlánkových kloubech ohnut, na hřbetu kloubu vzniká otlak od obuvi – lidově kuří oko. Většinou bývá postižen 2. a 3. prst. Je to nejčastější deformita prstů nohy. Příčinou je nošení krátké špičaté obuvi, nebo vysokých podpatků. Aby jste se tomuto problému vyhnuli, je třeba dodržet nošení správné obuvi, přikládání ochranných kroužků na otlaky a nošení ortopedické obuvy. Při neúspěchu konzervativní léčby je vhodný ambulantní zákrok, který se provádí v lokální anestezii.

  • Lupavé prsty

Lupavé prsty je pak onemocnění postihující šlachy ohýbačů prstů a jejich poutka, která tvoří tunel, ve kterém šlachy vedou. Jedná se o prsty na rukou. Cílem léčby lupavého prstu je obnovit hladký průchod šlachy poutkem. Dočasné znehybnění postiženého prstu dlahou urychlí hojení zánětu a sníží otok v postižené oblasti. Ve většině případů je však indikována operační léčba. Jedná se o ambulantní zákrok prováděný v lokální anestezii.

Léčba pomocí plazmy s kyselinou hyaluronovou

Vědecky podložená metoda „autologní regenerativní medicíny“, která využívá vaši vlastní plazmu, bohatou na trombocyty.

S přibývajícími roky dochází k poškození DNA a buněčných struktur, ale krevní plazma bohatá na trombocyty, účinkuje jako jedinečný „stavební materiál“ při „opravách“ organizmu na buněčné úrovni a v kombinaci s kyselinou hyaluronovou využíváme potenciálu přípravku přirozené obnovy prostředí v kloubu.

  • injekce krevní plazmy v kombinaci s kyselinou hyaluronovou vede k přirozené regeneraci životního prostředí chrupavčitých buněk
  • stačí jedna aplikace za rok, samotná plazma se aplikuje 5krát do roka.
  • po ošetření se stimulují přirozené reparační schopnosti organismu
  • přípravek je připraven z vašich vlastních buněk, čímž je minimalizován výskyt nežádoucích účinků.

Jak ošetření probíhá? Nejprve je odebráno malé množství krve (běžný odběr krve ze žíly), která je ihned zpracována ve speciální zkumavce, která již obsahuje kyselinu hyaluronovou. S pomocí švýcarské technologie se tak získá až 90 % krevních destiček obsažených v daném vzorku krve. Aplikace se provádí stejným způsobem jako obstřik kloubu.

 

 

 

 

 

 

 

 

MUDr. Petr Skala

MUDr. Petr Skala

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?