Žilní ambulance

Trápí vás otoky nohou, metličky a křečové žíly? 

Letní otoky už Vás už sice netrápí, ale naopak jsou Vám těsné kozačky? Objevily se Vám na nohou jemné sítě cév, které hyzdí Vaši pokožku? A co teprve křečové žíly?!

Ženy jsou chronickým žilním onemocněním ohroženy více než muži a právě podzimní měsíce jsou dobou, kdy je řešení formou zákroku to nejlepší.  Kdy je na něj čas, jak se připravit a jak po něm pečovat o žíly? A co dělat, pokud se zatím objevily „pouze“ oteklé nohy bez viditelných žilek?

TEĎ JE IDEÁLNÍ ČAS SE NECHAT VYŠETŘIT!

Specialista cévní chirurgie, přední lékař z nemocnice Na Homolce MUDr. Libor Dvořáček Vás vyšetří barevným ultrazvukem, zobrazí průtok krve Vašimi žilami a ukáže Vám kvalitu vašich cév.

Nezmeškejte naší AKČNÍ NABÍDKU  a přijďte na konzultaci ZDARMA.

Křečové žíly, neboli varixy jsou nejen nevzhledné, ale bolestivé a velmi nebezpečné.  Na naší klinice působí už několik let MUDr. Libor Dvořáček – specialista na cévní chirurgii, který se věnuje problematice křečových žil a metliček již mnoho let.

Žilní chirurgie se nově zařazuje do portfolia služeb Medical Institutu v Plzni. Využít můžete zákroky asistované nejmodernějšími technologiemi a postupy. K dispozici máte špičkově vybavený operační sál, možnost operace v lokální anestezii, tedy ambulantně, diskrétní prostředí, příjemné a ochotné lékaře a maximální komfort nabízených služeb.

V našem specializovaném komplexním centrum působí nyní MUDr. Libor Dvořáček – specialista cévní chirurgie, který se věnuje problematice křečových žil a metliček. S těmito nevzhlednými projevy dolních končetin se setkáváme u starších i mladších klientů, častěji však u žen. V těhotenství se objevují křečové žíly až ve 30 procentech.

Co jsou varixy?

Rozšířené žíly různé velikosti vznikající nejčastěji na povrchových žilách a to nejčastěji dědičnou méněcenností vaziva v žilní stěně, vedoucí k rozšíření žíly a k nedomykavosti žilních chlopní. Tím pádem zpětný tok krve zvyšuje žilní tlak, vnikají otoky a odtok krve a mízy z dolní končetiny směrem k srdci je zhoršen. Metličky neboli mikro varixy patří také mezi křečové žíly a postihují oblasti dolních končetin ale i celého těla. Postižená končetina je ohrožena zánětem, v těžších případech dochází ke vzniku bércového vředu. Vznik křečových žil urychluje dlouhodobé stání, těžká fyzická a statická práce. K rizikovým faktorům pro vznik varixů jsou vyšší věk, ženské pohlaví, těhotenství, rodinná zátěž, práce ve stoje, nadváha a také zácpa. Některé faktory ovlivnit nemůžeme, druh práce, snížení váhy i složení stravy do určité míry ano.  

Žilní chirurgie se nově zařazuje do portfolia služeb Medical Institutu v Plzni. Využít můžete zákroky asistované nejmodernějšími technologiemi a postupy. K dispozici máte špičkově vybavený operační sál, možnost operace v lokální anestezii, tedy ambulantně, diskrétní prostředí, příjemné a ochotné lékaře a maximální komfort nabízených služeb.

 

 

Vyšetření žil s MUDr. Liborem Dvořáčkem

 
 
Proč právě k nám?
 • Profesionální lékařský přístup a metody léčby
 • Moderně vybavený operační sál
 • Moderní vyšetřovací metody a léčba
 • Rychlý, bezbolestný mini-invazivní zákrok v lokální anestezii
 • Krátkodobá rekonvalescence
 • Zákrok bez hospitalizace
 • Rychlý návrat do běžného režimu klienta

Nečekejte a objednejte se na konzultaci u MUDr. Dvořáčka. Je to nejen záležitost kosmetická, ale hlavně i preventivní! Jak víte, že máte nohy pěkné i zevnitř?

Co naše klika nabízí v oblasti odstraňování varixů?

 • Sonografické vyšetření dolních končetin barevným Dopplerem

Ultrazvukové vyšetření v kombinaci s Doppler sonem umožňuje zobrazit šířku cévy, její „světlost“, tloušťku stěny, přítomnost trombů a sklerotických plátů atd., ale také přesně změřit rychlost a směr proudu krve v ní, určit, jestli krev proudí plynule nebo víří, nakreslit přesnou křivku proudu a z jejího tvaru poznat, zda má krev volnou cestu, nebo jsou naopak cévy zúžené a krev proudí proti odporu, kde se zúžení nachází.

 • Sklerotizace varixů – křečových žil

Odstranění rozšířených žilek nebo větších mikro-varixů provádí náš lékař aplikací tzv. sklerotizačního roztoku Aethoxysclerolu. Tento roztok lze aplikovat přímo do žilky ve formě tekutiny nebo pěny. Principem sklerotizace je navození chemického poškození vnitřní výstelky žilky a tím dojde k jejímu slepení a zajizvení. Takto poškozenou žilku tělo samo vstřebá. Tento ambulantní výkon lze provést opakovaně po 3-4 týdnech. Mírné zarudnutí kůže po výkonu ustupuje do několika hodin. Ošetřované místo byste po několik dalších dnů neměli vystavovat přímému slunci. Po výkonu je potřeba nosit elastické kompresivní punčochy II. kompresní třídy po dobu 1-2 týdnů.

 • Chirurgické odstranění varixů metodou Clarivein

Odstranění rozšířených žilek neboli metliček lze provést aplikací tzv. sklerotizačního roztoku Aethoxysclerolu. Tento roztok lze aplikovat přímo do žilky ve formě tekutiny nebo pěny. Lze takto doplnit operační výkon nebo začít terapii metliček touto velmi šetrnou metodou. Principem sklerotizace je navození chemického poškození vnitřní výstelky žilky a tím dojde k jejímu slepení a zajizvení. Takto poškozenou žilku tělo samo vstřebá.  Sklerotizace dobře provedená je nebolestivá a provádí se ambulantně tzn. bez nutnosti hospitalizace. Výkon lze provést opakovaně po 3-4 týdnech. Mírné zarudnutí kůže po výkonu ustupuje do několika hodin. Ošetřované místo byste po několik dalších dnů neměli vystavovat přímému slunci. Po výkonu je potřeba nosit elastické kompresivní punčochy II. kompresní třídy po dobu 1-2 týdnů.

 • Chirurgické odstranění varixů – flebektomie

Ambulantní mini chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna poškozená část žíly, za použití několika drobných vpichů a řezů pouze v lokální anestezii. V přesně stanovených místech je proveden malý řez či vpich, velký asi 3–5 mm, přes který jsou křečové žíly podvázány, zkráceny a některé odstraněny. Operace může být doplněna i sklerotizací žil. Cílem metody je odstranit veškeré křečové žíly, které jsou nadbytečné a po operaci nebudou chybět.

MÁTE DOTAZ NEBO ZÁJEM O KONZULTACI?

Nebo zavolejte na

+420 775 123 528