Stomatologie

Co u nás na klinice nabízíme:

 • Dentální hygienu
 • Bělení zubů
 • Dentální šperk

Nejúčinnější a nejefektivnější péče o zdraví dutiny ústní je pravidelná dentální hygiena. Svěřte se do rukou specialistů a okouzlete zdravými zuby a zářivým úsměvem.

Modelka Zuzana Jandová na klinice Medical Institut v Plzni.

 • Je velmi důležitou součástí preventivní stomatologie a zároveň moderním způsobem stomatologické péče. Preventivní program zubní hygieny patří paradoxně mezi nejen ty nejúčinnější, ale i nejlevnější způsoby péče o zuby, neboť dentální hygienou lze předejít celé řadě komplikací – vzniku zubního kazu, zánětu dásní, parodontóze a dalším problémům, jejichž řešení stojí mnohem více peněz i energie.Důležitá součást preventivní stomatologie.
 • Nejúčinnější, ale i nejlevnější způsob péče o zuby.
 • Umí předcházet celé řadě zubních komplikací včetně zápachu z úst.
 • Má i vzdělávací charakter v péči o chrup.
 • Moderní postupy a kvalifikovaná péče.

Co očekávat u hygienisty:

 • Hygienista musí zuby nejprve vyčistit, zbavit povlaků a zubního kamene.
 • Přeměří výšku a hlavně šíři jednotlivých prostor,
 • Vybere pro každý vhodný mezizubní kartáček se správnou tvrdostí a délkou vláken a určí, která místa je potřeba čistit kartáčkem, která nití a kde se vyplatí pomůcky kombinovat.
 • Nacvičí s Vámi i zacházení s mezizubními kartáčky

Léčebná náplň dentální hygieny umožňuje při pravidelné aplikaci spolehlivě předejít parodontóze a následné ztrátě zubů. V první řadě jde o profesionální čištění zubů a ošetření dásní, odstranění povlaků, zubního kamene a všech nánosů a pigmentací, jenž do úst nepatří, a také nalezení a odstranění zdrojů nepříjemného zápachu z úst.
Hygienistky se však také zaměřují na preventivní a vzdělávací činnost. Po prvním vyšetření tedy ošetřující lékař informuje o stavu ústní dutiny, vysvětlí co je zubní kámen, zánět paradoxu, jak tato onemocnění vznikají, jak je léčit a předcházet jim. Výuka správné péče o zuby a dásně, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a nevhodných pomůcek pro čištění zařazujeme mezi jedny z nejúčinnějších forem prevence vzniku zubního kazu a parodontitidy.

Poskytujeme dentální hygienu v moderně vybavené ordinaci, vysokou profesionalitu, špičkovou kvalitu prováděných výkonů, jejich bezbolestné a maximálně šetrné provedení, dokonalou informovanost vedoucí k dokonalému stavu chrupu. Péči pacientům poskytují diplomovaní specialisté dentální hygieny se zkušenostmi v odboru a náležitou odbornou praxí, která zajistí špičkovou kvalitu prováděných výkonů, Vaši spokojenost a především zdravé zuby.

Správná dentální hygiena spolu se sestavením individuálního hygienického programu jsou základním předpokladem pro zdravé zuby po celý život. Navíc mnohdy i u zdravých zubů pouhé odborné odstranění pigmentací (způsobených pitím kávy, koly, čaje či kouřením) způsobuje spokojenější a zářivější úsměv!

Ordinační bělení zubů

Fluoridace zubů

Fluoridace zubů

Fluoridace je název pro aplikaci fluoridů. Fluorid se spojuje se zubní sklovinou, vytvrzuje ji a ta se tak stává odolnější vůči vzniku zubního kazu.

Odstranění zubního kamene

Odstranění zubního kamene

Potřebujete pomoci s vybělením zubů a péčí o dutinu ústní? Svěřte se do rukou specialistů a okouzlete zdravými zuby a zářivým úsměvem.

Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů

Potřebujete pomoci s vybělením zubů a péčí o dutinu ústní? Svěřte se do rukou specialistů a okouzlete zdravými zuby a zářivým úsměvem.

Pískování

Pískování

Chcete mít Krásné zuby bez ložisek a tmavých skvrn? Sebevědomý úsměv bez zažloutlých a zčernalých zubů? U nás vše získáte pomocí šetrného postupu pískování zubů metodou Air Flow!