Clarivein

MUDr. Libor Dvořáček

MUDr. Libor Dvořáček

Specialista cévní chirurgie

Křečové žíly trápí 70 % žen a 50 % mužů. Jejich léčba by měla začít okamžitě, při prvních náznacích vzniku. Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, ale mohou se stát příčinou vážných onemocnění jako je trombóza či bércové vředy.

Na klinice používáme nejmodernější a nejšetrnější postupy léčby křečových žil – flebektomii, sklerotizaci, laser a systém Clarivein s okamžitým výsledkem a naprosto bez omezení pro pacienta.

Clarivein je relativně nová a vysoce efektivní metoda léčby varixů. Provádí se pomocí originálního setu zavedeného do postižené povrchové žíly. Mechanochemická ablace křečových žil.

která kombinuje mechanické narušení žilní stěny špičkou rotujícího katetru se současným rozprášením sklerotizační suspenze do nemocné žíly. Jedná se o takzvanou netermickou metodu ošetření, jelikož nevyžaduje aplikaci radiofrekvenčního proudu nebo laserové energie.

Metoda je určena klientům, kteří mají postižený povrchový žilní systém v důsledku nefunkčního spojení s hlubokým žilním systémem. Patrné rozšíření povrchových žil, pocit těžkých nohou, křeče v nohách, otoky až vznik bércových vředů označujeme jako žilní nedostatečnost. 

Klienti po zákroku odchází domů a jsou schopni provádět všechny běžné aktivity ihned po ošetření. Klienti pociťují téměř okamžitou ulévu od pocitu těžkých nohou, křečí a otoků. Křečové žíly, které byly viditelné na povrchu, se po odstranění problematické žíly zatáhnou obvykle do 3 měsíců a pokud se tak nestane, dají se jednoduše odstranit ambulantně.

Výhody

  • ambulantní zákrok bez pracovní neschopnosti
  • okamžitý návrat ke každodenním aktivitám
  • vynikající kosmetický výsledek – bez jizev, otoků a modřin
  • žádná nebo jen minimální bolest během ošetření a po něm
  • není třeba celková anestezie, vhodná je analgosedace
  • dlouhodobý efekt – spolehlivost eliminace postižených žil 90 – 98%
  • vysoký komfort a přijatelnost metody pro pacienty, minimální nepohodlí