Cévní chirurgie

Cévní chirurgie je poměrně mladý chirurgický obor, který se zabývá léčením pokročilých forem onemocnění cév, a to zejména tepen. V našem zařízení se zaměřujeme na operativní odstranění křečových žil. 

Křečové žíly trápí 70 % žen a 50 % mužů. Jejich léčba by měla začít okamžitě, při prvních náznacích vzniku. Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, ale mohou se stát příčinou vážných onemocnění jako je trombóza či bércové vředy.

Na klinice používáme nejmodernější a nejšetrnější postupy léčby křečových žil – flebektomii, sklerotizaci, laser a systém Clarivein s okamžitým výsledkem a naprosto bez omezení pro pacienta.

Nejprve je nutné přijít na konzultaci k našemu odborníkovi, který Vás vyšetří, zapíše si Vaši anamnézu a provede tzv duplexní sono, díky kterému uvidí stav vašich žil a průtok krve.

Jaké metody odstranění křečových žil nabízíme?

MUDr. Juraj Horský

MUDr. Juraj Horský

Specialista cévní chirurgie

MUDr. Andrea Duchačová

MUDr. Andrea Duchačová

Specialista cévní chirurgie a estetické medicíny

Flebektomie je mini-invazivní zákrok, způsob chirurgického odstranění bočních křečových žil z malých řezů pomocí speciálních háčků. Tento typ operace provádíme v lokálním znecitlivění. Při větším rozsahu bočních varikózních žil zvolí specialista.

Jak se flebektomie provádí?

Nejprve se kůže nařízne a vzniklým otvorem se žíla pomocí těch speciálních háčků vytahuje ven a odstraňuje. Vstupní otvory jsou natolik malé, že se běžně nešijí. Po několika centimetrech se postup opakuje a lze takto odstranit i dlouhé úseky. Následné malé jizvičky během několika měsíců blednou a výsledně téměř nebývají vidět. Ranky ani vpichy není většinou nutné šít, je zde minimální tvorba podlitin a metoda má velmi dobré kosmetické výsledky.

Sklerotizace je šetrná ambulantní metoda, která vás v běžných aktivitách omezí jen minimálně. Její princip spočívá v aplikaci látky do křečové žíly ve formě pěny, která zničí její cévní výstelku a vyvolá umělý zánět – takto ošetřená žíla se po několika týdnech v těle vstřebá. 

Laserové odstranění cévek a žilek je ošetření, určené pro pacienty se širokým spektrem obtíží, kdy se rozšířené žilky vyskytují nejčastěji v oblasti tváří a nosu a jsou červeně zabarvené, nebo modré a fialové na dolních končetinách. Rozšířené žilky mají na svědomí i zarudnutí v obličeji.

Clarivein je relativně nová a vysoce efektivní metoda léčby varixů. Provádí se pomocí originálního setu zavedeného do postižené povrchové žíly. Mechanochemická ablace křečových žil.

Využívá kombinace mechanického narušení vnitřní výstelky cévní stěny se sklerotizací pěnou. Pod ultrazvukovou kontrolou se punkčně zavádí katétr do ošetřované žíly, kde jeho špička rotuje rychlostí 3500 otáček/min. Kontaktem žilní stěny s rotujícím vodičem dochází k narušení vnitřní výstelky. Její destrukce je dokončena chemicky za současné aplikace sklerotizační látky do blízkosti rotujícího katetru. Po výkonu se končetina bandážuje elastickými obinadly nebo stáhne elastickou punčochou. Ošetřená žíla splaskne, stěny se slepí k sobě a po několika týdnech se promění ve vazivový pruh.

Cévní chirurgie
Konzultace s lékařem 500 Kč
Sonografické vyšetření barevným Dopplerem – 1 končetina 800 Kč
Sonografické vyšetření barevným Dopplerem – 2 končetiny 1 500 Kč
Sklerotizace 1 končetina 2 000 Kč
Pěnová sklerotizace 1 končetina dle rozsahu 2 000 – 4 000 Kč
Operace varixů Clarivein 1 končetina 30 000 - 35000 Kč
Operace varixů Clarivein 2 končetiny 35 000 - 39000 Kč
Sklerotizace při operaci Clarivein – 1 končetina 2 000 Kč
Radiofrekvenční operace žil – 1 končetina 22 000 Kč
Radiofrekvenční operace žil – 2 končetiny 30 000 Kč
Lokální anestezie 500 Kč
Flebektomie
Miniflebektomie při operaci Clarivein 7 000 Kč
Miniflebektomie samostatně v lokální anestezii 14 000 Kč
Laserové odstranění žilek
Odstranění žilek (hemoragie, petechie, névus, metličky do 4 mm)
Obličej – malé žilky (nutno absolvovat 1 – 4 návštěvy) 1 100 Kč
Hemangiom 350 Kč
Mini žilky – malá lokalita 250 Kč
Mini žilky – celý obličej 2 500 Kč
Nos 2 000 Kč
Tváře – větší žilky 1 700 Kč
Tělo – malá lokalita 500 – 1 000 Kč
Tělo – střední lokalita 1 800 Kč
Tělo – velká lokalita 2 800 Kč
Tělo – rozsáhlá lokalita 5 500 Kč
Pro kompletní odstranění žilek je nutné podstoupit 1 – 4 ošetření

Váš dotaz