Cévní chirurgie

Cévní chirurgie je poměrně mladý chirurgický obor, který se zabývá léčením pokročilých forem onemocnění cév, a to zejména tepen. V našem zařízení se zaměřujeme na operativní odstranění křečových žil. 

Křečové žíly trápí 70 % žen a 50 % mužů. Jejich léčba by měla začít okamžitě, při prvních náznacích vzniku. Křečové žíly nejsou jen estetickým problémem, ale mohou se stát příčinou vážných onemocnění jako je trombóza či bércové vředy.

Na klinice používáme nejmodernější a nejšetrnější postupy léčby křečových žil – flebektomii, sklerotizaci, laser a systém Clarivein s okamžitým výsledkem a naprosto bez omezení pro pacienta.

Nejprve je nutné přijít na konzultaci k našemu odborníkovi, který Vás vyšetří, zapíše si Vaši anamnézu a provede tzv duplexní sono, díky kterému uvidí stav vašich žil a průtok krve.

Jaké metody odstranění křečových žil nabízíme?

MUDr. Libor Dvořáček

MUDr. Libor Dvořáček

Specialista cévní chirurgie

Flebektomie je mini-invazivní zákrok, způsob chirurgického odstranění bočních křečových žil z malých řezů pomocí speciálních háčků. Tento typ operace provádíme v lokálním znecitlivění. Při větším rozsahu bočních varikózních žil zvolí specialista.

Jak se flebektomie provádí?

Nejprve se kůže nařízne a vzniklým otvorem se žíla pomocí těch speciálních háčků vytahuje ven a odstraňuje. Vstupní otvory jsou natolik malé, že se běžně nešijí. Po několika centimetrech se postup opakuje a lze takto odstranit i dlouhé úseky. Následné malé jizvičky během několika měsíců blednou a výsledně téměř nebývají vidět. Ranky ani vpichy není většinou nutné šít, je zde minimální tvorba podlitin a metoda má velmi dobré kosmetické výsledky.

Sklerotizace je šetrná ambulantní metoda, která vás v běžných aktivitách omezí jen minimálně. Její princip spočívá v aplikaci látky do křečové žíly ve formě pěny, která zničí její cévní výstelku a vyvolá umělý zánět – takto ošetřená žíla se po několika týdnech v těle vstřebá. 

Laserové odstranění cévek a žilek je ošetření, určené pro pacienty se širokým spektrem obtíží, kdy se rozšířené žilky vyskytují nejčastěji v oblasti tváří a nosu a jsou červeně zabarvené, nebo modré a fialové na dolních končetinách. Rozšířené žilky mají na svědomí i zarudnutí v obličeji.

Clarivein je relativně nová a vysoce efektivní metoda léčby varixů. Provádí se pomocí originálního setu zavedeného do postižené povrchové žíly. Mechanochemická ablace křečových žil.

Využívá kombinace mechanického narušení vnitřní výstelky cévní stěny se sklerotizací pěnou. Pod ultrazvukovou kontrolou se punkčně zavádí katétr do ošetřované žíly, kde jeho špička rotuje rychlostí 3500 otáček/min. Kontaktem žilní stěny s rotujícím vodičem dochází k narušení vnitřní výstelky. Její destrukce je dokončena chemicky za současné aplikace sklerotizační látky do blízkosti rotujícího katetru. Po výkonu se končetina bandážuje elastickými obinadly nebo stáhne elastickou punčochou. Ošetřená žíla splaskne, stěny se slepí k sobě a po několika týdnech se promění ve vazivový pruh.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.