Augmentace, lifting prsou u mužů

Ačkoli je zvětšení prsou obecně považováno za plastickou chirurgickou proceduru u žen, popularita plastické chirurgie u mužů stoupá.

  • Augmentaci neboli zvětšení a tvarování prsou provádíme pomocí kvalitních implantátů
  • Zákrok zvyšuje sebevědomí
  • Tvar i velikost individuálně upravíme podle přání klienta

Až do nedávna se operovala u mužů pouze gynekomastie, tedy zvětšená mužská prsní žláza zvětšená. V tomto případě se žláza odstraní a tím se zastaví i zvětšování prsou. V dnešní době se dostávají do popředí i mužské prsní implantáty, které dodají prsním svalům nejen objem, ale vykouzlí také tvar hodný kulturisty. Nicméně o tuto službu mají zájem také lidé podstupující operaci změny pohlaví, transsexuálové a muži, kteří se rádi převlékají za ženy. Tady je cílem vypadat ženštěji a přirozeněji v dámských šatech. Ačkoli se ke zvětšení prsou často používají hormony, může být vhodné chirurgické vylepšení.

Zvětšení mužského prsu je podobné jako u žen. V prsu se provede řez a do otvoru se vloží fyziologický implantát příslušné velikosti. Řez je poté uzavřen a začíná hojení.

Jak to probíhá?

V první řadě přijdete na konzultaci s chirurgem, který Vám vysvětlí co operace obnáší, pohovoří s Vámi o vašich důvodech pro operaci. Vysvětlí Vám druhy implantátů a jak se umisťují, pomůže Vám jej vybrat, vzhledem k Vašim proporcím a hlavně tvaru hrudníku, výšky a požadovaného výsledku (přirozenější, plnější, atd.). Pak se domluvíte na datu operace a zařídíte si předoperační vyšetření. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 1-2 hodiny. Po operaci je vhodná hospitalizace 1-2 dny u obou výkonů.

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ informace
Předoperační vyšetření nesmí být starší 14ti dnů před výkonem a je nutné výsledky přinést nejpozději v den operace.

Upozorňujeme, že pacienti s neúplným vyšetřením nemohou být operováni!

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ obsahuje

  • Náběry
    FW + krevní obraz, hemoglobin, hematokrit, INR (QUICK), APTT, Glykémie, Urea, Kreatinin, bilirubin, ALT, AST, ionty (Na, K), CRP, HIV, Moč a sediment
  • Vyšetření
    Anamnéza, medikace, fyzikální vyšetření, EKG s popisem. V Závěru předoperačního vyšetření musí být vyjádření ke způsobu anestezie (lékařská zpráva musí obsahovat výslovné stanovisko, zda není námitek proti operaci v celkové anestezii).
  • Sono prsou nebo mammografické vyšetření, aby se vyloučilo onemocnění prsou.

Po operaci
Po operaci můžete cítit bolest a nepohodlí. Je třeba si dopřát dostatek odpočinku. Chirurg Vám nejspíše doporučí nošení kompresního obvazu nebo podprsenky, podle typu operace a implantátu. Krátce po zákroku mohou být prsa a bradavka necitlivá. Kontaktujte svého lékaře, pokud dojde k zarudnutí prsu nebo rostoucí bolesti.

• ihned viditelný efekt
• bez komplikací
• dlouhodobá životnost výplně

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin

Máte dotaz nebo zájem o konzultaci?