Ambulantní zákroky v lokální anestezii

Hledáte kvalitního ortopeda bez dlouhých čekacích lhůt? Pak u nás správně! Nemáme sice smlouvy se zdravotními pojišťovnami, ale dostane se vám lepšího servisu než někde na poliklinice, kde jsou lékaři přetížení, v časovém presu a nemohou se svým pacientům věnovat tak, jak by potřebovali.

V ortopedické ambulanci poskytujeme komplexní ortopedickou péči, diagnostiku a léčbu onemocnění pohybového aparátu a preventivní péči. K prvnímu vyšetření je vhodné si přinést kompletní zdravotní dokumentaci (od svého praktického lékaře), pokud byly provedeny RTG snímky, je třeba si je taktéž přinést.

Ortopedie je obor dynamický a zvláště v poslední době se objevují nové způsoby léčby, které jsou perspektivou pro naše pacienty.

Využíváme vysoce moderního operačního sálu uzpůsobeného k provádění aseptických operací za využití nejmodernějších špičkových technologií. Zde jsme schopni provádět zákroky na pohybovém aparátu v lokální anestezii.

Spektrum výkonů zde prováděných zahrnuje drobné zákroky v lokální anestezii, jako jsou kladívkové a lupavé prsty.

  MUDr. Petr Skala

  MUDr. Petr Skala

  Lupavé prsty

  Skákavý prst, nebo také lupavý je onemocnění postihující šlachy ohýbačů prstů a jejich poutka. Šlachy jsou zde orgánem spojující svaly předloktí s kostmi prstů ruky. Jejich prostřednictvím je přenášen svalový stah na drobné klouby ruky a je tak zajištěn jejich pohyb. Funkcí šlachových poutek je udržovat správný průběh šlachy ve dlani a prstu. Vytváří zde jakýsi tunel, kterým může šlacha při svém pohybu volně klouzat. 

  Spousta pacientů si myslí, že lupavý prst je onemocnění kloubu, ale za lupnutí a ztíženou hybnost mohou šlachy. Ty procházejí tzv. šlachovými poutky, která je drží ve správné poloze. V případě, že dojde k jejich zúžení, šlacha se nemůže pohybovat tak, jak by bylo třeba. Ze sevření při průchodu těsným poutkem se pak uvolňuje s obtížemi, které se projevují právě typickým lupnutím. Příčina choroby bohužel není vždy jasná. 

  Naším cílem je obnovit hladký průchod šlachy poutkem. Ke snížení otoku šlachy se užívají protizánětlivé léky užívané ve formě tablet či místní injekční aplikací přímo ke šlaše. Ve většině případů je však indikována operační léčba.

  Operace se provádí ambulantně v místním znecitlivění a spočívá v protětí šlachového poutka, které tak přestane bránit volnému pohybu zesílené šlaše. Pacient tak může prstem volně hýbat ihned po operaci. Plně zatěžovat ruku je možné v podstatě okamžitě po odstranění stehů, což je asi desátý den po operaci. 

  Kladívkové prsty na nohou

  Kladívkové prsty vznikají často ve vyšším věku, kdy vlivem degenerace vazů a ochabnutím svalů dochází k postupnému poklesu nožní klenby. Tím se noha prodlužuje a šlachy natahovačů prstů pak stahují prsty do kladívkového postavení. Skrčené prsty pak naráží do obuvi, a tak vznikají nepříjemné otlaky a kuří oka. Nejčastěji se jedná o druhý a třetí prst.

  Nejčastější příčinou kladívkových prstů je nošení příliš úzké boty s minimální podporou klenby, kde není ideální stabilizace plosky nohy. Tento stav může být velmi bolestivý. Ohyb kloubu je z počátku pružný, ale pokud si tento stav prstů necháte bez ošetření, může se stát fixní a vyžádá si chirurgický zákrok.

  Samotná operace se provádí v lokální anestezii. Kdy při operaci odstraníme bolestivý kožní otlak („kuří oko“) a odstraníme část základního článku příslušného prstu. Pooperační rekonvalescence se pohybuje v rozmezí 3-6 týdnů při nekomplikovaném průběhu.

  Ortopedie
  Vstupní konzultace 1 500 Kč
  Kontrolní vyšetření po RTG 300 Kč
  Kontrolní a pooperační vyšetření 700 Kč
  Aplikace plazmy (PRP) 5500 Kč
  Aplikace kyseliny hyaluronové do kloubu 5000 Kč
  Aplikace kyseliny hyaluronové (3×1) 12000 Kč
  Aplikace plazmy (PRP) + kyseliny hyaluronové 6500 Kč
  Aplikace chondroprotektivních látek 9950 Kč
  Ambulantní zákroky v lokální anestezii
  Kladívkové prsty na nohou 7 500 Kč
  Lupavé prsty 7 500 Kč
  Ortéza cena dle použitého materiálu

   

  Fyzioterapie
  Kyneziologický rozbor (60 min) 500 Kč
  Fyziopterapie 650 Kč
  Rehabilitace 650 Kč
  Cvičení 650 Kč
  Taping 150 – 500 Kč
  Měkké techniky a mobilizace (30min) 400 Kč
  Měkké techniky a mobilizace s instruktáží ( 45min) 600 Kč
  Léčebná tělesná výchova – uvolnění (60min) 700 Kč
  Rázová vlna - 1 ošetření 950 Kč
  Rázová vlna – akční balíček 3+1 zdarma 2850 Kč
  Plynové injekce – 1-3 vpichy 300 Kč
  Plynové injekce – 4-6 vpichů 350 Kč
  Plynové injekce – 7 a více vpichů 400 Kč

  Váš dotaz